یک قفل ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

یک قفل ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

یک قفل ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

پیچیدگی سیلندر

یک قفل ایده آل و ایمن پیچدیگی سیلندر زیادی دارد. با افزایش پیچدگی سیلندر قفل، خطر نفوذ و باز کردن غیرمجاز آن بسیار کاهش می یابد و در نتیجه ایمنی آن بسیار بیشتر خواهد بود.

مقاومت بالای بدنه قفل

یک قفل ایمن باید مقاومت بدنه بالایی داشته باشد که این امر به نوع فلز به کار رفته در بدنه قفل بستگی دارد. وقتی نصاب میخواهد قفل را به درب نصب کند ابتدا باید حفره ای برای قرارگیری قفل در درب ایجاد کند و همین مساله میتواند امنیت قفل درب را کمتر کند. در این حالت هر چه قفل درب ایمن تر باشد خطر ورود غیرمجاز نیز کاهش می یابد.

برای تشخیص وزن و جنس به کار رفته بهتر است از کارشناسان این امر کمک بگیرید زیرا تشخیص این موارد توسط افراد معمولی و بی تجربه کمی سخت است. اگر در ساختار قفل قطعات پلاستیکی وجود داشته باشد ایمنی آن بسیار کم خواهد شد.

وجود حفره بر روی ساختار قفل نیز نشان دهنده ایمنی پایین آن است. قفلهای تماما فلزی و سنگین بهترین و ایمن ترین قفل ها هستند.

یک قفل ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

نکات مهم برای خرید قفل ایمن

میزان استحکام اتصالات قفل

هر چه اتصالات قفل قوی تر و محکم تر باشد امنیت قفل نیز بیشتر خواهد بود. هنگام خرید قفل باید تمامی اتصالات پیچ ها و پرچ های قفل را بررسی کنید و از استحکام آنها مطمئن شوید.

اگر پرچ و پیچ های قفل از جنس اتصالات فولادی باشد قفل مقاومت بالایی در برابر ضربه خواهد داشت. ضعیف بودن اتصالات قفل، خطر شکستگی و خم شدگی قفل را در پی داشته و در نتیجه سارقین میتوانند قفل را به راحتی باز کنند.

ضد دریل بودن قفل

یک قفل ایده آل و ایمن باید ضد دریل باشد. قفل ضد دریل، غیر قابل نفوذ بوده و به راحتی قابل باز شدن نخواهد بود.

وقتی صفحات پیشانی فولادی قفل مورد نظر ضد دریل باشد دیگر دریل نمیتواند به بخش میانی آن نفوذ کند. اگر پین ها و ساچمه های قفل از جنس فولاد باشد امکان نفوذپذریری به بخش میانی قفل بسیار کاهش می یابد.

نوع کلیدهای قفل

کلید یک قفل ایده آل و ایمن باید اختصاصی بوده و به راحتی قابل کپی کردن نباشد. هر چه قفل، تعداد پین های فعال بیشتری داشته باشد امنیت آن نیز بیشتر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.