پاسخ به رایج ترین پرسش ها درباره قفل های دیجیتال

قفل های دیجیتال این روزها به عنوان محبوبترین و پرکاربردترین قفل ها شناخته می شوند که با وجود ضریب ایمنی بسیار بالایشان قیمتی متعادلی دارند. امروزه انواع مختلفی از قفل های دیجیتال در بازار وجود دارد که ساختار و نحوه کار با آنها میتواند ساده یا سخت باشد. این قفل ها برای انواع ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری کاربرد داشته و مزایای زیادی دارند که پیش از این در مقاله ای تحت عنوان مزایای قفلهای دیجیتالی به طور کامل به آن پرداخته ایم. در این مطلب سعی کرده ایم به رایج ترین سوالاتی که در مورد این قفل ها پرسیده می شود پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

قفل های دیجیتال را بر روی چه درب های میتوان نصب کرد؟

قفلهای دیجیتال را میتوان بر روی انواع درب از جمله درب های چوبی، فلزی، شیشه ای و ضدسرقت نصب نمود. این قفل ها را حتی میتوان بدون سوراخ کاری مجدد بر روی درب قدیمی خانه نصب نمود. البته به شرطی که درب مورد نظر دارای ضخامتی به اندازه حداقل ۳ سانتیمتر بوده و بائو آن حداقل ۱۰سانتیمتر باشد. در واقع شما میتوانید بدون نیاز به بازسازی خانه و تعویض درب قفل دیجیتال را بر روی هر کدام از دربهای خانه که بخواهید نصب نمایید. قفل های دیجیتال را میتوان با تنظیم دستگیره بر روی انواع درب های راست باز شو و چپ باز شو نصب کرد.

قفل های دیجیتال

برای تامین برق قفل دیجیتال باید سیم کشی انجام داد؟

خیر! برق قفل های دیجیتال از طریق باتری های قلمی تامین می شود. منبع تغذیه اغلب قفل های دیجیتال ۴ الی ۸ عدد باتری قلمی بوده و دیگر نیازی به سیم کشی نیست.

آیا قفل های دیجیتالی کلید مکانیکی هم دارند؟

بله! همه قفل های دیجیتالی دارای کلید مکانیکی هستند که در حالت معمول نیازی به استفاده از آن نخواهد بود. این درب ها معمولا به صورت رمزی، اثرانگشتی و یا کارتی باز می شوند و در نتیجه کار با آنها بسیار آسان و سریع است. با نصب این قفل های دیجیتال دیگر نیازی به حمل دسته کلیدهای سنگین نخواهید داشت و از طرفی خطر گم کردن کلید و سرقت نیز شما را تهدید نمیکند.

در صورت گم کردن کلید مکانیکی قفل دیجیتال باید چه کرد؟

در این حالت خطر کپی کردن کلید و سرقت وجود دارد. برای پیشگیری از ورود غیرمجاز افراد بهتر است توپی قفل را زودتر عوض کنید.

آیا میتوان قفل های دیجیتال را از راه دور باز و بسته کرد؟

بله! برای این کار باید قفل دیجیتال را به ریموت کنترل مجهز کنیم. در این حالت میتوانید درب را از راه دور باز و بسته کنید.

قفل های دیجیتال

آیا میتوانیم قفل دیجیتال را خودمان نصب کنیم؟

پاسخ مثبت است زیرا نصب قفل دیجیتال کار چندان سخت و حرفه ای نیست اما ما به شما توصیه میکنیم این کار را به نصاب ها و متخصصین شرکت مورد نظر بسپارید تا بعدا بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش آن استفاده نمایید.

آیا میتوان قفل های دیجیتال را هوشمند سازی کرد؟

بله! قفل های دیجیتال هوشمند ایمن ترین و مدرن ترین قفل های موجود هستند که خطر سرقت و ورود غیرمجاز را به حداقل میرسانند. در سالهای اخیر هوشمند سازی ادارات و منازل در کشور ما نیز رایج شده و قفل های دیجیتال هوشمند یکی از مهمترین بخش های این فناوری هستند که میتوانند به سایر تجهیزات هوشمند در ساختمان متصل شوند. قفل دیجیتال هوشمند از طریق اتصال به سیستم وایرلس به کلیه وسایل هوشمند در خانه متصل شده و هماهنگ با سناریوهای تعریف شده برای این سیستم عمل میکند. مهمترین مزیت هوشمند سازی قفل دیجیتال امکان باز و بسته کردن درب از راه دور و در هنگام سفر است.

قفل های دیجیتال

در صورت اتمام باتری های قفل دیجیتال چگونه درب را باز کنیم؟

معمولا دستگاه پیش از تمام شدن باتری بوق هشدار را به صدا در می آورد اما در صورتی که شما متوجه این هشدار نشدید و منبع تامین برق قفل به اتمام رسید نگران نشوید. بر روی اغلب قفل های دیجیتال مکانی جهت قرارگیری باتری کتابی ۹ ولت تعبیه شده که شما میتوانید با قرار دان یک باتری کتابی v9 در آن درب را موقتا باز کنید تا باتری های جدید برای قفل بگذارید. برای این کار باید باتری ۹ ولت را بر روی محل مورد نظر نگه داشته و بعد از تامین برق قفل میتوان قفل را باز نمود.

آیا قفل های دیجیتال خدمات پس از فروش و گارانتی دارند؟

خوشبختانه اغلب برندهای تولید کننده قفل های دیجیتالی دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند. برای خرید یک قفل دیجیتال خوب و باکیفیت بهتر است ابتدا در مورد خدمات پس از خرید فروش آن مطمئن شوید. قفل های دیجیتالی که ساخت برندهای معتبر باشند اغلب دارای ضمانت نامه هایی با اعتبار ۱ تا ۳ ساله هستند.

آیا امکان هک شدن قفل های دیجیتال وجود دارد؟

بیشتر قفل های دیجیتال ایمنی بسیار بالایی دارند و مجهز به سیستم ضد هک میباشند که خطر هک کردن آنها را به صفر میرساند. قفل های دیجیتال از الگوهای پیچیده ای پیروی میکنند که امکان هک شدن آنها را کاملا از بین میبرد.

قفل های دیجیتال

آیا قفل دیجیتال قابل شسشتشو هستند؟

بله! میتوان قفل های دیجیتال را شست اما هیچگاه جریان آب را به صورت مستقیم بر روی آن نریزید. بهتر است برای تمیز کردن قفل های دیجیتال از پارچه ای مرطوب استفاده کنید.

سیستم قفل دوبل چیست؟

اغلب قفل های دیجیتال دارای سیستم قفل دوبل هستند که با فعال شدن آن درب از داخل قفل می شود. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید برای باز کردن درب باید سیستم را غیر فعال کرده و یا قفل را با کلید مکانیکی اش باز کنید.

سیستم ضد حریق قفل دیجیتال چه کاربردی دارد؟

همه قفل های دیجیتال معتبر و استاندارد دارای سیستم ضد حریق هستند. این سیستم در هنگام بروز آتش سوزی بعه صورت اتوماتیک فعال شده و درب های خروجی را برای شما باز میکند تا هر چه زودتر از محل آتش سوزی خارج شوید.

در صورت گم شد کارت مغناطیسی قفل دیجیتال باید چه کرد؟

هر چه سریعتر قفل را غیر فعال کنید تا سارقین احتمالی پس از پیدا کردن کارت نتوانند قفل را باز کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.