نگهداری از درب های ضد سرقت

نگهداری از درب های ضد سرقت

دربهای ضد سرقت بهترین انتخاب برای حفظ امنیت محیط داخلی ساختمان هستند. این درب ها علاوه بر ضریب ایمنی بالا، زیبایی خاصی نیز به نمای بیرونی ساختمان شما میدهند.

هر چند درب های ضد سرقت مقاومت و استحکام بالایی دارند اما مراقبت صحیح برای حفظ زیبایی و افزایش دوام آنها یک امر ضروری است. مراقبت از درب های ضد سرقت موجب افزایش عمر مفید آنها می شود. در ادامه شما را با نکاتی مهم برای نگهداری صحیح از درب های ضد سرقت آشنا میکنیم.

نگهداری از درب های ضد سرقت

نصب روکش پودری بر روی درب های ضدسرقت

نصب این روکش ها بر روی درب های ضد سرقت موجب افزایش مقاومت آنها در برابر زنگ‌زدگی، خراش و خراشیدگی می شود. روکش پودری لایه بیرونی درب را در برابر آسیب های احتمالی مقاوم کرده و زیبایی آن را حفظ میکند. روکش پودری اغلب بر روی درب های ضد سرقت ترک اصل نصب میشود.

نظافت درب ضدسرقت

یکی دیگر از راهکاری مهم برای حفظ دوام و زیبایی درب های ضد سرقت تمیز کردن مدوام آنها است. درب های ضد سرقت را همیشه گردگیری کنید زیرا عدم پاک کردن به موقع این گرد و غبارها به تدریج بر روی رنگ درب تاثیر گذاشته و زیبایی آن را از بین می برد. برای گردگیری درب ضد سرقت بهتر است از یک حوله یا پارچه نرم مرطوب یا خشک استفاده کنید. برای این کار پارچه مناسب را به آرامی بر روی تمام سطوح درب بکشید تا کاملا تمیز و براق شود.

نگهداری از درب های ضد سرقت

روغن کاری به موقع لولاها و قفل

روغن کاری لولاها و قفل درب ضد سرقت را فراموش نکنید. وقتی لولاهای درب ضد سرقت صدای جیر جیر بدهند یعنی باید هر چه زودتر روغن کاری را شروع کنید. وقتی تمام لولاها و قفلهای درب را روغن کاری کردید روغن اضافی را با پارچه تمیز کنید.

نگهداری از درب های ضد سرقت

نکات مهم

  1. برای تمیز کردن درب ضد سرقت می توانید از یک پارچه مرطوب و یا مقدار کمی مایع تمیز کننده استفاده کنید. هیچگاه از آب فشار بالا برای تمیز کردن این گونه درب ها استفاده نکنید زیرا می تواند آسیبهای جدی به ساختار درب ضد سرقت و حتی سطوح رنگ پودری آن بزند.
  2. هرگز درب ضد سرقت را با مواد شیمیایی یا پارچه زبر تمیز نکنید زیرا این مساله آسیب های جدی به رنگ و پوشش پودری درب وارد میکند. اگر قسمت های فلزی درب ضد سرقت دچار زنگ زدگی شده توصیه میکنیم از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.
  3. هیچگاه درب ضد سرقت را نشویید. حجم زیاد آب می تواند آسیب های جدی به ساختار درب ضد سرقت وارد کند. البته استفاده از کمی آب جهت نظافت درب ضد سرقت بلامانع است. به طور کلی درب ضد سرقت باید در محلی نصب شده باشد که در معرض مستقیم باران قرار نگیرد. برای حفظ دوام درب ضد سرقت بهتر است بعد از بارش باران درب را با یک حوله نرم خشک کنید.

 

 

2 دیدگاه در “نگهداری از درب های ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.