نحوه نصب درب ضد سرقت

نحوه نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت طی دو مرحله صورت می گیرد:

  1. نصب چهارچوب در
  2. اتصال درب بوسیله لولا به فریم انتظار

مرحله اول نصب درب ضد سرقت:

در مرحله اول باید چهارچوب را برای درب نصب کرد که برای این کار از پروفیل ۴*۱۰ یا ۴*۸ استفاده می شود. چهارچوب درب در واقع موجب اتصال درب به دیوار می شود بنابراین باید بسیار محکم و استاندارد باشد. به یاد داشته باشید که ابعاد داخل فریم انتظار چهارچوب باید از ابعاد درب ضد سرقت بزرگتر باشد تا درب به خوبی در آن جا بیفتد.

این مرحله یعنی نصب چهارچوب درب باید پیش از سفید کاری انجام شده باشد. برای ساخت چهارچوب باید اندازه های درب ضد سرقت را به دقت گرفته باشید تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید. عایق کاری ضد زنگ چهارچوب برای حفاظت از آن بسیار مهم است.

برای نصب فریم انتظار سه روش کلی وجود دارد:

  1. نصب فریم انتظار به روش رولت بولت:

این روش اغلب برای ساختمان هایی با دیوارهای محکم مانند دیوارهای بتنی و ۳۵سانتی متری آجری کاربرد دارد. اگر در دیوار سفال تیغه ای وجود دارد باید هنگام نصب فریم انتظار لبه داخلی آن را تا ۱۵ سانتیمتر با ملات ماسه سیمان آستر سازی و مقاوم کرد.

محل نصب فریم انتظار و سطوح باید کاملا تراز و صاف باشند. پیش از نصب فریم انتظار باید درب را چند بار و باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل کنید.

اگر سوراخ های چهارچوب کاملا در محل صحیح قرار دارند باید سوراخ های لازم را به وسیله دریل بر روی دیوار ایجاد کنید. برای وارد کرن رول بولت ها در سوراخ ها ابتدا باید با یک پیچ گوشتی و یا یک میله و چکش، رول بولت را در سوراخ ها تا انتها وارد کرده سپس به وسیله آچارهای مخصوص پیچ های رول بولت را محکم کرد. این پیچ ها را همزمان و به صورت تدریجی محکم کنید تا هم ترازی درب به هم نخورد.

  1. نصب فریم انتظار به روش جوش:

در این روش ابتدا باید درب را باز کنید و چند بار قفل و شب بند درب را باز و بسته کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید. سپس درب را از قسمت پشتی که باله ندارد در چهارچوب قرار دهید و آن را کاملا تراز کنید. چند بار درب را باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.

حالا باید درب را به سوراخهای موجود در قسمت داخلی چارچوب موقتا جوش دهید. سپس در صورتی که درب کاملا با چارچوب تراز بود میتوانید عملیات جوش را کامل کنید.

۳٫ نصب فریم انتظار به روش سرمته ای

نحوه نصب درب ضد سرقت

مرحله دوم نصب درب ضد سرقت:

در مرحله دوم باید لولاهای درب به فریم انتظار وصل شوند. درب های ضد سرقت معمولا وزن زیادی دارند و به همین دلیل برای نصب آنها به فریم انتظار حداقل به ۳ لولا نیاز است.

این لولاها باید از داخل به گونه ای نصب شوند که از بیرون قابل مشاهده و لمس نباشند زیرا این مساله در امنیت درب ضد سرقت بسیار مهم است.

مهمترین قسمت یک درب ضد سرقت قفل آن است. یک قفل ضد سرقت باکیفیت و پیشرفته میتواند ایمنی درب ضد سرقت شما را تضمین کند. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت به قفل آن بسیار توجه کنید.

 

 

 

1 دیدگاه در “نحوه نصب درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.