نحوه صحیح رنگ آمیزی درب ضد سرقت

رنگ درب ضد سرقت

رنگ آمیزی درب ضد سرقت کار چندان سختی نیست و به تجهیزات زیادی نیاز ندارد. رنگ آمیزی میتواند بهترین راهکار برای زیباسازی و نو کردن درب ضد سرقت و درب های رنگ و رو رفته اتاق ها و سرویس بهداشتی باشد. شما میتوانید با انجام راهکاری که در ادامه برای شما توضیح میدهیم خودتان اقدام به رنگ آمیزی درب ضد سرقت نمایید.

اقدامات اولیه برای رنگ آمیزی درب های چوبی

پیش از شروع رنگ آمیزی درب چوبی باید اقداماتی را انجام دهید. ابتدا درب را از لولا جدا کرده و بر روی یک سطح صاف یا پایه دار بگذارید. دستگیره را از درب جدا کنید و سپس شروع به سمباده کاری درب نمایید. سمباده هم سطح را صاف و یکنواخت میکند و هم آن را کاملا تمیز مینماید تا آماده پذیرش رنگ تازه باشد. پس از این مرحله باید سطح درب چوبی را با پارچه ای مناسب و تمیز کاملا پاک کنید.

رنگ آمیزی درب های چوبی

برای رنگ آمیزی درب میخواهید از یک رنگ استفاده کنید یا دو رنگ؟ اگر میخواهید درب را با دو رنگ نقاشی کنید ابتدا محل دقیق هر رنگ را مشخص نمایید. درب را با رنگ اولیه یا اصلی کاملا رنگ کنید. برای این کار میتوانید از قلم موی مناسب استفاده کنید و در صورت نیاز رنگ آمیزی را 2 تا 3 بار تکرار کنید. بگذارید تا رنگ کاملا خشک شود و سپس بخش هایی که میخواهید رنگ آنها همان رنگ اول باشد را با چسب کاغذی مناسب بپوشانید. حالا میتوانید بخش های مورد نظر خود را با رنگ دوم رنگ آمیزی کنید. صبر کنید تا رنگ دوم هم کاملا خشک شود سپس میتوانید تمامی چسب ها را از درب جدا نمایید و درب را مجددا روی لولا نصب نمایید.

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب ضد سرقت

رنگ درب ضد سرقت را باید متناسب با پالت رنگ خانه که معمولا متشکل از سه تا چهار رنگ است انتخاب کنید. اگر در انتخاب رنگ درب ضد سرقت تردید دارید میتوانید به سراغ یک انتخاب کلاسیک و ساده یعنی رنگ های سفید و سیاه بروید. اگر میخواهید انتخاب خاص تری داشته باشید میتوانید از رنگ قرمز آتشی و نارنجی XT استفاده کنید.

رنگ آمیزی درب ضد سرقت

رنگ های معمول درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا قهوه ای یا سفید رنگ هستند. درب ضد سرقت قهوه ای معمول ترین رنگ در میان درب های ضد سرقت است که به راحتی با انواع دکوراسیون ست میشود. برای انتخاب تنالیته رنگ قهوه ای باید رنگ درب های دیگر مجتمع را نیز در نظر بگیرید تا حتی الامکان درب ضدسرقت خانه شما همرنگ با درب ضد سرقت واحد روبرویی باشد. درب های ضد سرقت سفید رنگ نیز یکی از محبوبترین درب های ضد سرقت در میان خریداران است که زیبایی خاصی به ظاهر خانه شما خواهد داد.

رنگ های متنوع فلز درب های ضد سرقت

رنگ درب ضد سرقت یکی از مهمترین عوامل موثر بر زیبایی و دوام آن است. رنگ درب ضد سرقت میتواند بر پیشگیری از خوردگی فلز و هوازدگی درب های ضد سرقت فلزی نیز بسیار موثر باشد. امروزه برای رنگ آمیزی اغلب درب های ضد سرقت از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده میشود. این رنگ ها برای رنگ آمیز فلز بسیار مناسب بوده و به همین دلیل هارمونی لازم را بین رنگ درب ضد سرقت و رنگ فلز دور لنگه ایجاد میکنند. توجه داشته باشید که رنگ فلز در صورت وجود روکوب چوبی از پشت درب نیز معلوم است پس باید رنگی مناسب با رنگ فلز و چهارچوب درب برای این کار انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسپانسر: پیام جی پی اس فروشنده ردیاب خودرو