نحوه تعویض دستگیره درب خودرو پراید

نحوه تعویض دستگیره درب خودرو پراید

همانطور که می دانید امروزه یکی از پر تیراژ ترین خودروهایی که داخل ایران تولید می شود خودرو کیا پراید است. خودرو کیا پراید که ساخت کشور کره جنوبی است در انواع مختلفی تولید می شود اما این ماشین در ایران به وفور مشاهده می شود به همین دلیل برآن شدیم که نحوه تعویض دستگیره درب خودرو پراید را در این مقاله بصورت دقیق و تصویری به شما آموزش دهیم.

مراحل نصب دستگیره درب  خارجی خودرو پراید

از سال ۷۲ تولید ماشین پیکان انجام نشده و خودرو کیا پراید تبدیل به پر تیراژ ترین خودروی تولید شده ایران شد. از این جهت به دلیل استفاده زیاد از این خودرو دستگیره درب مدل های جدید خودرو ممکن است بعد از چند وقت نیاز به تعویض داشته باشد. به همین جهت شما با خواندن این مقاله و طی کردن مراحل آن به صورت دقیق می توانید بدون نیاز به پرداخت پول به کسی خود دستگیره درب خودرو پراید را عوض کنید.

مرحله اول :  جدا کردن روکش درب خودرو

در ابتدا باید روکش درب را باز کنید که برای اینکار ابتدا پیچ روکش آینه را باز کنید سپس اقدام به باز کردن سه پیچ روکش که در تصویر مشاهده می کنید و پس از آن ابتدا پولکی درب باز کن داخلی را در بیاورید که با ناخن می توانید این کار را انجام دهید و سپس پیچ آنرا باز کنید پس از آن پولکی پشت دستگیره درب داخلی را در بیاورید و پیچ چهار سو را باز کنید. حال کافیست روکش را به سمت خود بکشید اگر می خواهید کامل روکش را در بیاورید باید شیشه بالابر و درب باز کن داخلی را هم در بیاورید اما نیازی به این کار نیست.

 

مرحله دوم: باز کردن دستگیره درب خارجی خودرو

در این مرحله همانطور که در تصویر مشخص کرده ایم و کافیست دو مهره شماره ده پشت دستگیره درب را باز کنید و سپس همانطور که روی دستگیره درب خارجی جدیدی که خریده اید مشاهده می کنید خار سفید وجود دارد باید با پیچ گوشتی به آرامی خار را از میله جدا کنید وبه راحتی دستگیره از سمت بیرون در می آورید.

مرحله سوم : نصب دستگیره درب خارجی خودرو پراید

برای اینکار ابتدا هنگام خرید دستگیره درب خارجی خودرو پراید باید به شما بگوییم که اگر خار سفید دستگیره در سمت راست دستگیره قرار داشت برای درب های سمت چپ خودرو است و اگر خار سفید دستگیره در سمت چپ بود برای درب سمت راست خودرو  باید استفاده شود.

  • ابتدا دستگیره جدید را داخل آن جای دهید.
  • با دقت و گرفتن میله داخل دست و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید میله را با رزوه های خار سفید قفل کنید.
  • برا اطمینان از قرار گیری درست به محل قرار گیری زبانه ی قفل توجه کنید و سپس برای بالا بردن کامل دستگیره باید این زائده مسی به طور کامل به سمت چپ برود.
  • حال با قرار گیری درست دستگیره و خار دستگیره باید روکش به درست جای بیفتد و سپس پیچ ها و پولکی ها را جا بندازید.

در صورتی که نمی توانید دستگیره جدید درب خودرو پراید را عوض کنید کافیست با کلیدسازی آنلاین تهران تماس بگیرید.

 

 

3 دیدگاه در “نحوه تعویض دستگیره درب خودرو پراید

  • بسیار خوب وبد ولی من پیشنهاد میکنم از آچار بوکس استفاده کنید که خیلی ساده تر میتونید مهره های دستگیره رو باز کنید دوستان بعد از انجام کار ی تیکه آهن بندازید پشت همون مهره های دستگیره که دیگه از بیرون هیچ رقم نشه درب ماشینتوننو باز کنن

    با سپاس

  • اومدیم دستگیره رو عوض کنیم قفل هم ایراد پیدا کرد در ماشینو بستم هر کاری کردم باز نشد مجبور شدم ببرم پیش کلیدساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.