نحوه باز کردن قفل آویز با پیچ گوشتی

نحوه باز کردن قفل آویز با پیچ گوشتی

خرید قفل کتابی و آویز و بستن آن روی کرکره مغازه یا درب خانه های قدیمی رواج دارد. به دلیل اینکه برخی از خانه ها قدیمی است هنوز درب های آهنی و قدیمی به عنوان درب پذیرایی یا درب اتاق وجود دارد. حتی برخی از خانه ها کماکان برای قفل کردن درب انباری از قفل آویز یا قفل کتابی استفاده می کنند. از این رو با نحوه باز کردن قفل آویز با پیچ گوشتی آشنا شوید تا هنگام گم کردن کلید سریعا بتوانید قفل را باز کنید.

از معایب باز کردن قفل آویز با پیچ گوشتی از بین رفتن مغزی قفل و غیر استفاده بودن مجدد قفل است. تنها زمانی از این روش استفاده کنید که قید قفل را بزنید.

مراحل باز کردن قفل آویز با پیچ گوشتی

در ابتدای کار باید بگوییم که این روش مخصوص قفل هایی است که با کلیدهای چهار سو باز می شود. در عین حال شما نیاز به یک پیچ گوشتی چهار سو دارید تا قفل را باز کنید.

کلید قفل چهار پر

کلید قفل چهار پر

تنها کافیست پیچ گوشتی را داخل مغزی قفل فرو کنید و با ضربه زدن با کف دست باعث شوید که پیچ گوشتی به داخل مغزی برود. با این کار حفره بزرگی ایجاد می شود. حال تنها کافیست که پیچ گوشتی را داخل مغزی ببرید و با چرخاندن آن به راحتی قفل باز می شود.

 

نحوه کار کردن قفل و باز شدن با کلید

همانطور که قبلا در مقالاتی گفتیم هر قفل دارای یک مغزی است که پین های داخل آن باعث می شود هنگام گذاشتن کلید داخل مغزی با حرکت کلید پین ها در جای مناسب قرار بگیرد و قفل باز شود. از این رو در این روش که شما از پیچ گوشتی استفاده کردید با اینکه قفل باز شد اما مغزی قفل و پین های آن شکسته می شود از این رو قابل استفاده مجدد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.