نحوه باز و بستن مغزی و قفل درب اتاق خواب

نحوه باز و بستن مغزی و قفل درب اتاق خواب

خراب شدن قفل درب حیاط ممکن است کار سختی باشد که شما بخواهید خود دست به کار شوید و آنرا باز کنید پس بهتر است این مورد را به کلید ساز سیار بسپارید و تنها با گرفتن شماره تماس کلید ساز سریعا آنرا درب منزل مشاهده کنید. مسلما اینکه قفل یا دستگیره درب اتاق شما خراب شود اتفاق خوشایندی نیست حتی ممکن است با به تعویق انداختن آن یک روز خود شما داخل اتاق گیر کنید. پس بهتر است با خواندن این مقاله نحوه باز و بستن مغزی و قفل درب اتاق خواب را به صورت کامل و تصویری یاد بگیرید.

مراحل باز کردن دستگیره اتاق خواب

شل شدن پیچ ها یا حتی خراب شدن مغزی قفل می تواند عاملی برای باز و بسته نشدن قفل درب اتاق باشد. حتی ممکن است شما نیاز به تعویض دستگیره درب اتاق داشته باشید. پس در مرحله اول یک پیچ گوشی چهار سو و تخت پیدا میکنید البته پیچ گوشتی با قابلیت داشتن چهار سو و تخت هم وجود دارد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ابتدا با پیچ گوشتی یک سمت پیچ را باز کنید البته سمت دیگر آنرا باید سفت بگیرید تا پیچ همینطوری نچرخد.

با باز کردن پیچ های دستگیره مشاهده می کنید که یک اهرم داخل آن است که به راحتی می توانید آنرا در بیاورید.

حال شاهد باز شدن دستگیره درب و اهرم آن هستیم و باید به سراغ مغزی قفل درب اتاق برویم که دو پیچ دارد می توانید آنرا باز کنید تا پس از باز کردن پیچ ها به راحتی مغزی قفل را در بیاورید.

مراحل بستن مغزی قفل و دستگیره قفل درب اتاق خواب

همانطور که در بالا گفتیم تمام مغزی و دستگیره درب را باز کردیم و چنانچه دیدی که شکستگی ایجاد شده است یا باید مغزی جدید بخرید می توانید با خرید مغزی و دستگیره قفل و مشاهده کردن مراحل زیر نحوه بستن آنرا یاد بگیرید.

ابتدا مغزی قفل را داخل شیار چوب درب وارد می کنیم

پیچ های زبانه مغزی را که دو تاست ببندید و سپس اهرم را داخل آن قرار دهید.

با گذاشتن دستگیره هر دو سمت به صورتی که اهرم به درستی داخل آن قرار بگیرید و گذاشتن پیچ هر دو طرف دستگیره به راحتی می توانید پیچ های آنرا ببندید.

تاکید می کنم که هنگام بستن پیچ  یک طرف دستگیره قفل باید با انگشت خود که در تصویر زیر مشاهده می کنید پیچ را محکم بگیرید تا بازی نکند و خوب پیچ بسته شود.

3 دیدگاه در “نحوه باز و بستن مغزی و قفل درب اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.