مهمترین عوامل خراب شدن آیفون تصویری

آیفون تصویری هم به مانند دیگر وسایل الکترونیکی ممکن است به مرور زمان خراب شود. البته به طور کلی نصب اشتباه و غیر استاندارد، بی کیفیت بودن پنل و مانیتور و همچنین عدم استفاده صحیح از پنل و آیفون تصویری از مهمترین عوامل خراب شدن آیفون تصویری است. همانطور که گفتیم نصب اشتباه و غیراستاندارد باعث آسیب زدن به آیفون تصویری می شود بنابراین بهتر است برای نصب و تعمیر آیفون تصویری تنها از مراکز معتبر استفاده کنید.

برای جلوگیری از زود خراب شدن آیفون تصویری برای نصب تنها از نصابان حرفه ای کلیدسازی ایرانیان استفاده کنید. و حتی هنگام خراب شدن آیفون تصویری مثل آبی شدن صفحه مانیتور، باز نشدن درب بازکن با فشردن شاسی مانیتور و نداشتن صدا آیفون تصویری تنها کافیست با 09109535192 تماس بگیرید. هر چه سریعتر نصاب آیفون تصویری فرستاده می شود تا مشکل را برطرف کند.

در این مقاله شما را با عوامل اصلی خرابی آیفون تصویری چون نصب اشتباه و غیر استاندارد، بی کیفیت بودن پنل و آیفون تصویری و همچنین استفاده نامناسب از پنل و مانیتور آشنا خواهیم کرد.

نصب اشتباه و غیر استاندارد آیفون تصویری

یک نصاب تازه کار ممکن است با نصب آیفون تصویری مشکلی را نبیند اما به مروز زمان تمامی مشکلات بروز پیدا میکند.

ضعیف بودن اتصال سیم کشی به سوکت مانیتور و آیفون تصویری

هنگام انجام سیمکشی به پنل و مانیتور آیفون تصویری حتما باید سیم ها لحیم کاری شوند. برخی از نصابان از چسب برق برای عایق بندی محل اتصال سیم به مانیتور استفاده می کنند که کاملا اشتباه است. این کار با گذر زمان موجب سولفاته شدن سیم ها شده و اتصال سیم ها به سوکت مانیتور را قطع میکند.

نوسان دار بودن برق ساختمان

برخی اوقات به دلیل اینکه ساختمان دارای نوسانات برق است ممکن است منجر به خرابی آیفون تصویری شود و حتی به قطعات آیفوت آسیب جدی وارد کند.

نفوذ آب به داخل پنل آیفون تصویری

یکی از مهمترین عواملی که هنگام نصب آیفون تصویری باید به آن توجه کرد نصب باران گیر است. انواع باران گیر آیفون تصویری از جنس پلاستیک و صفحه فلزی در بازار وجود دارد که مانع از نفوذ آب به داخل پنل می شود. برای عایق کاری پنل جلو درب آیفون میتوانید از چسب سیلیکون (آکواریوم ) استفاده کنید

انواع باران گیر آیفون تصویری
انواع باران گیر آیفون تصویری

استفاده از تغذیه اشتباه در دستگاه

منبع تغذیه برای تمامی آیفون تصویری ها یکسان نیست از این رو استفاده از تغذیه نامناسب با آیفون تصویری حتی باعث خراب شدن دستگاه می شود. سیاه شدن تصویر مانیتور هنگام باز کردن درب یکی از نشانه ها و علائم نامناسب بودن تغذیه و آمپر آیفون تصویری است.

نصب دستگاه در محل نامناسب

هر کدام از قطعات چون پنل، مانیتور، منبع تغذیه باید در محل مناسبی نصب شود.

  1. مانیتور را روی رادیاتور قرار ندهید زیرا باعث گرم شدن و آسیب به قطعات آن می شود.
  2. پنل در محلی نصب شود که در معرض برف و باران نباشد.
  3. محل نصب پنل آیفون تصویری طوری باشد که دید کافی داشته باشد.

نصب قفل برقی در محل نامناسب و آسیب رساندن به آیفون تصویری

نصب قفل برقی ورودی درب در محل نامناسب و زیادی شل بودن و سفت بودن زنجیر منجر به آسیب به آیفون می شود. اگر سیم قفل برقی درب قطع شده و اتصالی کند ممکن است موجب سوختن فیوز ترانس تغذیه شود. در این حالت اگر فیوز اتصال کوتاه باشد ممکن است حتی سیستم آیفون تصویری نیز آسیب ببیند.

نصب نامناسب مانیتور

مانیتور باید در ارتفاع مناسب و در محلی نصب شود که در معرض برخورد افراد و اشیاء نباشد.

نصب صحیح ترانس تغذیه

  1. از نصب ترانس تغذیه در مکانی چون نزدیک به تابلو برق اجتناب کنید.
  2. 2.       نصب ترانس نزدیک به پنل مانع از افت ولتاژ شده و در نتیجه آیفون به خوبی عمل میکند.

خرید آیفون تصویری از برندهای معتبر و با کیفیت

توجه داشته باشید که انواع آیفون تصویری برند داخلی و خارجی در بازار موجود است. حتما از برندهای باکیفیت خریداری کنید که خدمات پس از فروش دارند و دفترچه راهنما به همراه دارند.

عدم استفاده صحیح از پنل و مانیتور

مانیتور و پنل مانند دیگر ابزارهای الکترونیکی به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند بنابراین باید به طور صحیح از آنها استفاده کنید. اشتباهاتی چون کشیدن زیادی سیم های دسته گوشی، فشار دادن بیش از حد  شاستی آیفون، ریختن مایعات یا رنگ بر روی محفظه مانیتور، برخورد با پنل یا ال سی دی مانیتور و … همگی میتواند باعث آسیب های جدی به آیفون تصویری شود و در دراز مدت آن را خراب کند.

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسپانسر: پیام جی پی اس فروشنده ردیاب خودرو