سیستم ضد سرقت ایموبلایزر چیست؟

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر چیست؟

ایموبلایزر یک نوع سیستم ضد سرقت خودرو است که باعث می شود هر خودرو تنها با سوئیچ مخصوص خود باز شود. سیستم ضد سرقت ایموبلایزر باعث جلوگیری از حرکت خودرو می شود و تنها با وجود سوئیچ مخصوص خودرو امکان روشن شدن ماشین وجود دارد.

هر سوئیچ خودرو دارای یک چیپ ایموبلایزر است که کددهی شده است و با ارتباط سیگنالی بین ایموبلایزر و ECU ماشین استارت می خورد. یعنی در صورت گم شدن چیپ ایموبلایزر سوئیچ امکان روشن شدن خودرو وجود ندارد زیرا رله فعال می شود و باک بنزین و برق خودرو قطع می شود تا ماشین روشن نشود.

ساخت سوئیچ یدکی گم شده خودرو

هنگام گم شدن سوئیچ خودرو اگر ماشین شما مجهز به سیستم ایموبلایزر باشد حتما باید سوئیچ کددهی شود در غیر این صورت ماشین روشن نمی شود زیرا ارتباطی بین سیگنال ایموبلایزر و ECU وجود ندارد.

سوئیچ ایموبلایزر

سوئیچ ایموبلایزر

انواع سیستم ضد سرقت خودرو

  1. سیستم قفل مرکزی درب های خودرو که با قفل شدن یک درب  توسط ریموت کنترل تمامی درب های ماشین قفل می شود.
  2. سیستم آلارم و دزدگیر که یک سری سنسور دارد که به سیستم مرکزی ECU متصل است و در صورت حساسیت به حرکت، ضربه، فشار هوا سریعا آژیر و فلاشر آن نمایش داده می شود.
  3. سیستم ضد سرقت ایموبلایزر که با مجهز بودن سوئیچ خودرو به چیپ ایموبلایزر امکان باز شدن خودرو با هر سوئیچ خودرویی را نمی دهد.

نحوه از کار انداختن ایموبلایزر

برای غیر فعال کردن سیستم ایموبلایزر به دو دسته نیاز داریم

  1. سوئیچ از لحاظ فیزیکی با سوئیچ اصلی خودرو مطابقت داشته باشد.
  2. کدی که ریموت می‌فرستد با کد ذخیره شده در واحد مرکزی یکسان باشد.

در صورتی که ارتباط سیگنال انجام نشود رله های داخل ماشین باعث قطع شدن برق موتور و باک بنزین می شود.

ساخت انواع کلید های ایموبلایزر

کلید سازی شبانه روزی تهران قادر به ساخت انواع سوئیچ خودرو ایموبلایزر است تا با کددهی به سوئیچ خودرو بتوانید به راحتی ماشین خود را روشن کنید و غیر از سوئیچ مخصوص کسی نتواند ماشین شما را روشن کند.

4 دیدگاه در “سیستم ضد سرقت ایموبلایزر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.