ساختار داخلی قفل به چه صورت است؟

ساختار داخلی قفل به چه صورت است؟

به وسیله ای که باعث بستن درب خانه یا ماشین و حتی صندوقچه گفته می شود قفل گفته می شود. قفل با وسیله ای به نام کلید باز می شود که هر قفل یک کلید مخصوص دارد که با استفاده از آن باز می شود. اما به صورت کلی تمامی قفل ها دارای یک ساختار مشابه هستند. داخل هر قفل آویز یک مغزی یا توپی قفل وجود دارد که با استفاده از کلید و قرار دادن تمامی پین ها در یک راستا قفل باز می شود. کلیت باز شدن قفل ها برای مغزی درب ضد سرقت و انواع قفل آویز و قفل کتابی به یک صورت است.

ساختار داخلی قفل آویز و نحوه باز شدن قفل

همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید داخل قفل آویز یک مغزی یا توپی قرار دارد. چندین پین و فنر داخل هر شیار قرار دارد که با قرار گرفتن پین ها در یک راستا با استفاده از کلید قفل باز می شود.

ساختار داخلی قفل

ساختار داخلی قفل

باز کردن قفل بدون کلید توسط کلیدسازان حرفه ای به این صورت است که به صدای جا خوردن پین داخل خط خود توجه می کنند زمانی که تمامی پین ها در یک راستا باشد قفل باز می شود.

ساختار داخلی مغزی و توپی قفل درب ضد سرقت

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید نحوه باز شدن مغزی قفل ضد سرقت هم به صورت قفل آویز است با این تفاوت که مغزی قفل ضد سرقت در سایز خیلی کوچک ساخته می شود که نحوه باز و بستن مغزی قفل درب ضد سرقت را قبلا شرح داده ایم.

باز کردن قفل آویز و مغزی درب ضد سرقت

برای باز کردن تمامی قفل ها می توان از وسایلی چون سنجاق سر، پیچ گوشتی یا وسایلی مشابه استفاده کرد. به طور کلی بهتر است برای باز کردن انواع قفل با شماره کلید سازی آنلاین و سیار تهران ۰۹۱۰۶۸۵۹۶۷۲ تماس بگیرید تا در اسرع وقت به آنجا بیاید و قفل را باز کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.