راهکارهایی برای حفظ امنیت خانه

در سالهای اخیر سیستم های امنیتی و حفاظتی بسیار مدرن و کارآمدی تولید شده که میتوانند امنیت خانه را کاملا تضمین نمایند اما سارقین حرفه ای نیز همگام با این تحولات توانسته اند روش های پیچیده تری را برای ورود غیر مجاز به ساختمان ها  پیدا کنند. بنابراین برای اطمینان از امنیت خانه و محل کار خود در برابر هر گونه سرقت و دستبرد باید جوانب زیادی را بسنجید تا خطر سرقت به حداقل برسد. در این مطلب سعی کرده ایم راهکارها و نکات بسیار مهمی را برای امنیت هر چه بهتر یک ساختمان به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

راههای ورودی خانه را کاملا ایمن سازی کنید:

برای پیشگیری از هر گونه ورود غیر مجاز بهتر است بر روی بخش های ورودی خانه یعنی کلیه پنجره‌ها مخصوصا پنجره های طبقات همکف، درهای راهرو و پشت‌بام، نورگیر، پاسیو و بر روی دیوارهای کوتاه حفاظ نصب کنید. حفاظ ها باید به گونه ای نصب شوند که سارقین نتوانند از طریق تیر چراغ ‌برق، عَلمک گاز، درخت و هر دستاویز دیگری به داخل ساختمان راه پیدا کنند. درب ها و پنجره های طبقات بالا که بدون حفاظ است را حتما ببندید.

امنیت خانه

درب خانه را کاملا ایمن کنید:

نصب درب ضد سرقت برای حفظ خانه و ساختمان بسیار ضروی است. این درب باید به گونه ای نصب شده باشد که هیچ فضای خالی در زیر آن نباشد و یا این فضا را با سنگ آستانه یا وسیله مناسب دیگری کاملا بپوشانید. فضای خالی زبانه درب ورودی خانه را با کاغذ  فشرده یا یک تکه چوب پر کنید. درب آپارتمان باید مجهز به چشمی و زنجیر باشد. برای اتاق هایی که اشیاء گرانبها یا پول نگه داری میکنید باید حتما درب ضد سرقت نصب کنید. درب های دو لنگه امنیت کمتری دارند بنابراین باید آنها را با قفل های اضافی ایمن تر کنید.

امنیت خانه

نکات مهم برای حفاظت از خانه

از قرار دادن نردبان، چهارپایه و نظایر آنها در کنار دیوارها جدا خودداری کنید. در منزل خود آژیر خطر قرار دهید اما آن را جایی بگذراید که سارقان نتوانند آن را پیدا کنند. بر روی درب دزدگیر نصب کنید و هر گاه میخواهید به مسافرات بروید حتما از سالم بودن آن مطمئن شوید. بهتر است تنها خودتان کلیئ خانه را داشته باشید و از سپردن آن به افراد غریبه مانند کلید ساز، بنگاههای املاک، نیروهای نطافتی و شرکت‌های خدماتی و … جدا خودداری کنید. اگر قصد مسافرت دارید بهتر است از فرد مطمئن و مورد اعتمادتان بخواهید در غیاب شما به خانه سر بزند.

نکات امنیتی:

در صورتی که میخواهید به خانه ای جدید اسباب کشی کنید ابتدا تمامی قفل های ورودی آن را تعویض کنید. اگر کلید یدک خانه گم شد باید هر چه سریعتر کلید را تعویض نمایید. از گذاشتن کلید در جاهایی مثل جاکفشی، زیر پادری و یا گلدان های بیرونی خودداری کنید. اگر توپی قفل درب ورودی یا پارکینگ برجسته است بهتر است بر روی قسمت بیرونی آن یک حلقه آهنی جوش دهید. اگر میخواهید به مسافرت بروید چراغ ها یا تلوزیون را روشن نگذارید بلکه به جای آن از چراغ های تایمر دار استفاده کنید که تصور حضور یک شخص در خانه را برای سارقین ایجاد کند. در غیر این صورت میتوانید از نزدیکانتان بخواهید در هنگام شب چراغ ها و تلویزیون خانه شما را خاموش نمایند.

امنیت خانه

نکات پایانی

اگر در خانه ویلایی زندگی میکنید پیش از خروج از خانه تمامی قسمت های ورودی و درها و پنجره ها را بررسی کرده و از بسته بودن آنها اطمینان حاصل کنید. ماشین خود را در پارکینگ کاملا قفل کرده و سوئیچ را حتما با خودتان ببرید. درب را به راحتی برای افراد غریبه باز نکنید زیرا بارها مشاهده شده که سارقین در لباس پستچی یا  مامور سازمان‌های مختلف نظیر آب، برق و … خود را معرفی کرده و صاحبخانه را فریب داده اند. بنابراین درب را به سادگی باز نکرده و تنها پس از دیدن کارت شناسایی درب را برای آنها باز کنید. این مساله را به کودکان خود آموزش دهید تا در غیاب شما تا قبل از شناسایی کامل فرد درب را برای او باز نکنند.

درب را برای مراجعه کنندگان واحدهای دیگر باز نکنید. هیچگاه نیروی خدماتی را در خانه تنها نگذارید. وقتی میخواهید به مسافرت طولانی بروید اشیاء گرانقیمت خود را در خانه نگذارید و آنها را به شخصی مورد اعتماد و یا صندوق امانت بانک بسپارید. سرایدار و نگهبان مورد اعتماد برای ساختمان خود انتخاب کنید و حتما از آنها ضامن و معرف معتبر بخواهید. اگر کسی برای خرید یا اجاره خانه میخواهد به ساختمان شما بیاید باید حتما با هماهنگی آژانس و حضور یکی از کارکنان آن مراجعه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.