دلایل اصلی نداشتن صدا در آیفون تصویری

در صورت زنگ خوردن خانه شما اگر صدای شخص نزدیک به پنل آیفون تصویری را نمی شونید دلایل مختلفی وجود دارد. به طور کلی دلایل اصلی نداشتن صدا در آیفون تصویری می تواند خرابی دهنی مانیتور، خرابی پنل آیفون تصویری و ایراد در سیمکشی آیفون تصویری باشد که باید سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید. در قسمت دهنی و پنل آیفون تصویری میکروفون و بلندگو وجود دارد که وظیفه آن دریافت صدا و انتقال آن و همچنین پخش صدا می باشد. با خرابی یکی از قطعات میکروفون و بلندگو دهنی و پنل آیفون تصویری امکان رد و بدل شدن صدای شخص وجود ندارد.

در صورتی که دنبال یک تعمیرکار خوب برای درست کردن آیفون تصویری هستید کلید سازی ایرانیان گزینه است. کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۵۳۵۱۹۲  تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن کلیدسازان اعزام شوند و رفع مشکل کنند.

دلایل اصلی نداشتن صدا در آیفون تصویری

نداشتن صدا به دلیل خرابی دهنی آیفون تصویری

هنگام نصب پنل آیفون تصویری نیاز به نصب مانیتور آیفون تصویری داخل واحد ساختمان است. شما با زنگ زدن واحد مربوطه و برداشتن دهنی امکان صحبت کردن وجود دارد. یکی از دلایل نبود صدا در آیفون تصویری خرابی دهنی نزدیک به مانیتور آیفون تصویری است. قسمت های مختلف دهنی شامل سیم ، میکروفون و بلندگو است که خرابی هر کدام از قطعات امکان نبود صدا در آیفون تصویری را دارد.

  1. خرابی سیم دهنی : سیم دهنی وظیفه انتقال صدا از دهنی به گوشی را دارد که در صورت خرابی سیم دهنی صدای بالا به پایین یا پایین به بالا قطع می شود.
  2. خرابی میکروفون دهنی : میکروفن در دهنی آیفون وظیفه دریافت صدا و انتقال آن به پنل آیفون تصویری دارد. تست میکروفن توسط بیزر امکان پذیر است.
  3. خرابی بلندگوی دهنی: بلندگو دهنی وظیفه پخش صدای دریافتی از پنل آیفون تصویری برعهده دارد که جهت چک کردن بلندگو می توانید از بارز استفاه کنید.

نداشتن صدا به دلیل خرابی پنل آیفون تصویری

هر پنل آیفون تصویری دارای برد اصلی، بلندگو و میکروفون است که وظیفه آن دریافت صدا و انتقال صدا به دهنی گوشی را برعهده دارد. خراب شدن یکی از قطعات برد اصلی، بلندگو و میکروفون می تواند باعث نداشتن صدا از پنل شود.

dav

نداشتن صدا آیفون تصویری به دلیل قطع بودن سیمکشی

سیم کشی هر آیفون تصویری اصلی ترین قسمت در انتقال صداست و در صورت خرابی سیم کشی هیچ انتقالی در صدا نخواهیم داشت. حال این انتقال هم می تواند برای یک واحد قطع باشد و هم برای تمامی واحدها.

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.