درب های ضد سرقت لابی و ویژگی های آن

درب های ضد سرقت لابی معمولا به دو صورت دو لنگه یا یک و نیم لنگه ساخته میشوند و بیشتر برای نصب در ورودی ساختمان ها و ویلاها کاربرد دارند. این نوع درب های ضد سرقت نسبت به دربهای تک لنگه ایمنی کمتری دارند اما نسبت به درب های معمولی ایمنی بیشتری دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی ها، مزایا و معایب درب های لابی و ویلایی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت درب های لابی با درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت لابی ایمنی کمتری نسبت به درب های ضد سرقت تک لنگه دارند و از طرفی رگلاژ و نصب آنها نیز سخت تر است. این درب ها از یک طرف بر روی لنگه درب قرار داده میشوند و همین مساله ایمنی این درب ها را کمتر میکند. پهنای بیشتر درب های ضد سرقت لابی نیز از میزان استحکام و مقاومت آنها کاسته است. درب های ضد سرقت لابی بر روی پاشنه سنگی نصب میشوند تا از زیر درب هیچگونه ورودی ایجاد نشود. جابجایی و حمل و نقل درب های دو لنگه در کارخانه و در مسیر مقصد نیز سخت تر از در بهای تک لنگه و معمولی است.

درب های ضد سرقت لابی

رویه درب های ضد سرقت لابی

این درب ها رویه ای مشابه درب های ضد سرقت تک لنگه دارند اما به دلیل قرینگی موجود در این درب ها مخصوصا در عرض های کمتر از ۱۸۰ لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت است. روکش درب های ضد سرقت دو لنگه لابی شبیه بیشتر درب های دو لنگه است اما بهتر است این روکش از جنس روکش چوبی با رنگ پلی استر باشد تا در صورت افتادن هر گونه خط و خش بر روی روکش بتوان آن را با بتونه و هم رنگ روکش دوباره رنگ آمیزی نمود.

 ظاهر درب های دو لنگه

درب های لابی دو لنگه معمولا ظاهری برجسته داشته که بر روی قسمت پشتی آنها نماي CNC ساده کار شده است. در قسمت پشتی این درب ها قفلهای خاصی نصب میشود تا لنگه ثابت درب مقاومت بیشتری داشته باشد و بهتر بایستد.

درب های ضد سرقت لابی

رگلاژ درب های لابی

درب های لابی سنگینتر و عریضتر از درب های معمولی هستند و به همین دلیل رگلاژ این درب ها سختتر از درب های معمولی باشد و از طرفی همین موضوع سبب شده که احتمال خارج شدن این درب ها از رگلاژ بیشتر بوده و به مرور دچار افتادگی شوند.

ابعاد درب های لابی چوبی

درب های لابی چوبی در ابعاد مختلفی ساخته و نصب میشوند. درب یک و نیم لابی درب هایی با عرض كمتر از ۱۴۵ سانتي متر هستند. درب های لابي يك و نيم لنگه به طور معمول بازشویی در حدود ۹۵ و ۳۵ سانتي متر براي لت كوچك دارند اما عرض این درب ها با توجه به نوع ساختمان ها متفاوت است. درب های لابی چوبی را میتوان در عرض های بزرگ ساخته و یا حتی مطابق با نیاز خریداران با ابعاد سفارشی آنها را تهیه کرد. دربهاي تك لنگه با كتيبه هاي كناري برای درب لابی باید دارای عرض پشت تا چهارچوب ۱۹۵ سانتي متر باشد اما دربهاي دو لنگه با دو كتيبه هاي كناري باید دارای عرض ۲۵۰ سانتي متر باشد. ارتفاع زير ساب فريم تا كف فينيشينگ برای یک درب لابی چوبی استاندارد نیز نبايد بيشتر از ۲۱۵ سانتي متر باشد.

درب های ضد سرقت لابی

پایان

درب های لابي چوبی موجود در بازار شامل دو نوع کلی می شوند. نوع اول که مورد علاقه بسیاری از خریداران است درب های لابی چوبی با يك درب اصلي با بازشو ۹۵ تا ۱۰۰ سانتي متر میباشد. معمولا در قسمت کناری این درب های لابی از استراكچرهاي تركيبي شيشه و شبكه فلزي آلومينيوم استفاده میشود. كتيبه هاي كناري جذابيت بسیار زیادی به این درب ها بخشیده و آنها را بسیار زیبا میکند. نوع دوم درب لابي چوبي دو لنگه است که فاقد كتيبه و شيشه خور در كنار دربها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.