دربهای ضدسرقت چینی و تفاوت آنها با دربهای ایرانی و ترک

دربهای ضدسرقت چینی یکی از پرفروشترین و محبوب ترین درب های ضد سرقت هستند که در برندهای مختلفی به بازار ایران عرضه می شوند. این درب ها ویژگی های مختلفی نیز دارند که میتواند نشانگر میزان کیفیت آنها باشد. خرید درب ضد سرقت مساله ای مهم و حیاتی در تامین امنیت خانه است بنابراین باید پیش از هر چیز اطلاعات کافی از انواع درب های ضد سرقت داشته باشید. درب های ضد سرقت موجود در ایران بیشتر در سه نوع درب های ترک، چینی و ایرانی شناخته میشوند که قبلا در مود درب های ضد سرقت ترک اصل به طور کاملا صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم در مورد تمام ویژگی های درب های ضد سرقت چینی و تفاوت آنها با درب های دیگر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

برای شناخت بهتر یک درب ضد سرقت و تشخیص استاندارد بودن آن باید به چند مورد توجه کرد که مهمترین آنها قفل درب ضد سرقت، سیلندر درب ضد سرقت، ضخامت ورق و چارچوب، باکس قفل دربهای ضدسرقت، چفت شدن درب و چهارچوب، دستگیره و تعداد زبانه های فولادی میباشند. اغلب ما تصوری که از جنس های چینی داریم ارزانی و کیفیت کم آنهاست اما این مساله همیشه صحیح نیست. درب های ضد سرقت چینی با کیفیت های مختلفی ساخته و روانه بازارها میوشند و برخی از برندهای آنها جزء بهترین و باکیفیت ترین درب های ضد سرقت موجود در بازار هستند.

دربهای ضد سرقت چینی

مقایسه درب ضد سرقت چینی، ایرانی و ترک

درب های ضد سرقت موجود انواع مختلفی دارند و همین موضوع ممکن است موجب سردرگمی خریداران شود. به طور کلی درب های ضد سرقت وارداتی موجود در بازار ایران درب های چینی و ترک هستند که به صورت پک کامل و یا به صورت جزء به جزء به کشور وارد میشوند. درب های ضد سرقت ایرانی نیز از محبوبترین درب های موجود در بازار هستند که یراق الات آنها نیز از کشور ترکیه وارد میشود.

قیمت درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

درب های ضد سرقت ترک معمولا گرانتر و باکیفیت تر از دو نوع دیگر هستند و درب های ضد سرقت ایرانی معمولا از درب های ضد سرقت چینی گرانتر هستند. درب های ضد سرقت چینی ارزانتر از دو نوع دیگر هستند و در عین حال کیفیت خوبی دارند. به طور کلی درب های چینی به دلیل قیمت ارزان، درب های ایرانی به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب و درب های ترک به دلیل کیفیت و زیبایی بسیار بالایشان هر کدام بخش زیادی از مشتریان بازار را به خود اختصاص میدهند

درب ضد سرقت ترك و چيني چه تفاوتی دارند؟

دربهای ضدسرقت چینی از نظر ظاهر، قیمت، نحوه نصب و از نظر کیفی با هم متفاوتند که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه و کامل بررسی کرده ایم.

تفاوت ظاهري درب های ضد سرقت ترک و چینی

ظاهر دربهای ضدسرقت چینی از نظر چهارچوب، لولا و رویه با هم تفاوت زیادی دارند. چهارچوب این درب ها تخت است و سطح بیرونی درب با لنگه احتلاف بسیار کمی دارد اما این اختلاف اندازه در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر است. لولای درب ضد سرقت چینی مخفی بوده و از سمت داخل و بیرون قابل مشاهده نیست اما در درب های ضد سرقت ترک لولای درب از سمت داخل معلوم است. رویه درب های ضد سرقت چینی معمولا طرح چوب با رنگ کوره ای، اچ دی اف رنگ شده و  یا فلزی با روکش پی وی سی است در حالی که درب های ضد سرقت ترک دارای روکشی طبیعی چوب یا ام دی اف با روکش پی وی سی هستند.

دربهای ضد سرقت چینی

قيمت درب های ضد سرقت ترک و چینی

درب های ضد سرقت ترک گرانترین درب های ضد سرقت بوده در حالی که دربهای ضدسرقت چینی معمولا ارزانترین درب های ضد سرقت موجود در بازار هستند. درب های ضد سرقت چینی سبک وزن هستند به طوری که وزن یک درب ضد سرقت چینی تقریبا نصف یک درب ضد سرقت ترک است.

نصب درب ضد سرقت چینی و ترک

نصب درب های ضد سرقت چینی آسانتر و سریعتر از درب های ضد سرقت ترک انجام میشود و در یک یا دو ساعت کار نصب آنها تمام میشود. این درب ها به صورت کاملا آماده از کشور چین به کشور ما وارد میوشند در حالیکه اجزای درب های ضد سرقت ترک پس از ورود به کشور مونتاژ میوشند. درب های ضد سرقت چینی که با رنگ کوره ای طرح چوب درست شده اند کیفیت خوبی ندارند اما بسیاری از درب های ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران کیفیت و ایمنی خوبی داشته و در صورت کمبود بودجه بهترین انتخاب خواهند بود.

مقایسه کیفیت درب های ضد سرقت ترک و چینی

بسیاری از افراد گمان میکنند درب های ضد سرقت چینی مثل بیشتر جنس های چینی موجود در بازار بی کیفیت هستند اما در بسیاری از موارد این تصوری نادرست است. درب های ضد سرقت از نظر کیفیت و زیبایی بسیار مشهور هستند و از این نظر به درب های ضد سرقت ایرانی و چینی برتری دارند اما آیا این مساله همیشه صادق است؟ نمیتوانیم به طور قطع این سوال را پاسخ دهیم.

واقعیت این است که درب های ضد سرقت چینی در کیفیت های مختلفی ساخته و روانه بازارها میشوند. برخی از درب های ضد سرقت چینی کیفیت بسیار بالایی دارند و با درب های ضد سرقت ترک تفاوت چندانی ندارند اما واقعیت این است که اغلب درب های ضد سرقت چینی کیفیت بسیار کمتری نسبت به درب های ترک دارند. درب های ضد سرقت چینی که دارای روکش اچ دي اف باشند باکیفیت و گران بوده و با درب های ضد سرقت ترک برابری میکنند.

دربهای ضد سرقت چینی

رنگ دربهای چینی

این دربها به صورت ۷ لایه رنگ آمیزی میشوند و از فناوری هیت ترانسفر برای لایه رنگ رویی آنها استفاده میشود. با این فناوری میتوان نمای طرح چوب را بر روی یک لایه PVC شفاف، مات یا براق اجرا کرد. این لایه حدودا ۲ میکرون بوده و از رنگ درب در برابر رطوبت و دیگر عوامل محیطی حفاظت میکند.

برخی ویژگی های مهم درب چینی

درب چینی دارای چهارچوب با ساپورت L شکل بوده که ایمنی این دربها را بسیار بیشتر کرده است. این دربها معمولا دارای ۲ تا ۳ کلید کارگری و ۵ عدد کلید مستر هستند که میتوانید پس از اتمام کارهای ساختمانی کلیدهای کارگری را دور انداخته و مکانیسم قفل آن را تغییر دهید.

فضای داخلی این دربها حاوی پرکننده هایی بوده که خاصیت عایق صدا و حرارت بودن را به درب میدهند. وزن درب های ضد سرقت چینی حدودا ۵۵ کیلوگرم بوده و مجهز به یک قفل کتابی نیز هستند. ارتفاع این دربها حدودا ۲۱۰ سانتیمتر بوده و عرض آنها میتواند ۱۰۰ ،۱۱۰ ،۱۰۵ یا ۱۱۷ باشد. این دربها دارای قفل گاو صندوقی با زبانه ای ضخیم و از جنس فولاد هستند.

نکات پایانی در مورد دربهای ضدسرقت چینی

ورق رویی دربهای چینی دارای ضخامتی در حدودا ۸ میلیمتر و ضخامت ورق چهارچوب ۴ تا ۵ میلیمتر است. ضخامت آستانه استیل این درب ها نیز ۱/۵ میلیمتر میباشد. این دربها قطری در حدود ۷ سانتیمتر داشته و قطر چهارچوب آنها بیش از ۵ سانتیمتر است. درب های چینی مجهز به ۴ لولای فولادی بوده با ۵ پین تقویت شده میباشد که همگی مخفی هستند. بازشو لولای این دربها حدودا ۹۵ درجه است.

از دیگر ویژگی های مهم این دربها میتوان به وجود زنگ اخبار چشمی با کیفیت دید بالا، دستگیره فولادی ضد برش، هندلینگ کاملا استیل و رنگ ثابت، قفل مرکزی دارای ۱۱ الی ۱۳ عدد زبانه به همراه قفل شب بند، مجهز به نوار درزگیر برای پیشگیری از نفوذ گرد و غبار اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.