بهترین ویژگی های قفل کارتی

بهترین ویژگی های قفل کارتی

قفل های کارتی یکی از بهترین و ایمن ترین قفل های دیجیتال موجود در جهان هستند که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. این قفل ها به سبب ایمنی بسیار بالا و سهولت در استفاده کاربردهای زیادی در کنترل تردد شرکت های اداری و تجاری دارند.

در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین ویژگی های قفل کارتی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین ویژگی های قفل کارتی

در قفل های کارتی یک تراشه RFID قابل خواندن نصب شده است که قابلیت ذخیره اطلاعات را به این قفل های دیجیتالی داده است. وقتی کاربر کارت خود را به قفل کارتی نزدیک میکند این تراشه میتواند اطلاعات روی کارت را برای سیستم قفل کارتی ارسال میکند. سپس سیستم قفل کاتی در صورت صحت و تایید کاربر، درب را باز مینماید.

این سیستم امنیت بالایی به این قفل های کارتی داده و از طرفی سهولت در استفاده و صرفه اقتصادی موجب شده که این قفل ها بهترین انتخاب برای نصب در ورودی اماکن عمومی مانند ادارات، شرکت ها، هتل ها، خوابگاه ها، بیمارستان ها و ساختمان های تجاری و … باشند.

  • استفاده آسان

یکی از مهمترین مزایای قفل کارتی استفاده آسان از آن است. کارت این قفل ها را حتی میتوانید برای در وسایل قابل حمل مانند کیف مدارک و کیف پول قرار داده و حتی بر روی مویابل بچسبانید. در این حالت برای باز کردن درب تنها کافی است موبایلتان را به قفل کارتی نزدیک کنید تا درب باز شود.

اگر درب شما مجهز به قفل کارتی باشد دیگر از دردسرهای حمل دسته کلید و خطر گم شدن کلید خلاص می شوید و هر زمان که بخواهید میتوانید بدون فوت وقت درب را باز و بسته نمایید.

  • کنترل تردد افراد

یکی از کاربردترین ویژگی های قفل کارتی امکان کنترل دقیق تردد افراد است. همین ویژگی موجب شده که این قفل ها بهتری انتخاب برای اماکن پرترددی مانند شرکت های بزرگ و هتل ها باشند.

با نصب این این قفل ها میتوانید برای هر کاربر اختصاصی یک کارت شناسایی RFID خاص تعریف نمایید و تعداد زیادی این کارت های اختصاصی برای تمام کارکنان خود تهیه کنید. این کار امکان کنترل دقیق ورود و خروج هر کدام از کارکنان را برای شما فراهم میکند. این سیستم هوشمند حتی قادر است تاریخ دقیق تمام ورودی و خروجی هر کدام از افراد را ثبت نماید.

بهترین ویژگی های قفل کارتی

  • ایمنی بسیار بالا

با نصب قفل کارتی علاوه بر کنترل دقیق داده های ووردی و خروجی میتوانید دسترسی های محدود نیز در محل مورد نظر اعمال کنید به گونه ای که همه کارکنان (به جز کاربران تعریف شده) امکان ورود به تمام بخش های ساختمان مورد نظر را نداشته باشند.

این ویژگی ایمنی بسیار بالایی به این قفل ها بخشیده است که خطر ورود افراد غیرمجاز به بخش مورد نظر را به حداقل ممکن رسانیده است. این قفل ها برای نصب در بیماستان ها، آزمایشگاهها، ساختمانهای امنیتی، اتاق سرور، اتاق مدیریت و … بسیار مناسب هستند.

این قفل ها مجهز به سیستم هوشمند ضد سرقت هستند که در صورت تلاش فرد یا گروهی برای ورود غیرمجاز، پیام هشدار را برای کاربر ارسال میکنند و آلارم هشدار را نیز به صدا در می آورند.

مزایای قفل دیجیتال کارتی

  • کاربردهای دیگر قفل کارتی

قفل های کارتی را میتوان هوشمندسازی کرده و با اعمال سیستم های کنترل دسترسی برای کاربردهای مختلفی از آنها استفاده کرد. میتوان این قفل ها را با تعریف نمودن کارتهای اختصاصی برای افراد مختلف و ایجاد محدودیت های لازم در هر کارت برای بخش های مهمی چون ساختمانهایی با حساسیت امنیتی، ورودی دوبل رمز و کارت و … استفاده کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.