برطرف کردن صدای جیرجیر لولای درب

برطرف کردن صدای جیرجیر لولای درب

با اینکه هنگام خرید درب ضد سرقت به اجزای داخلی آن توجه می کنیم و اینکه درب ضد سرقت ایرانی، ترکی یا چینی بخریم. و حتی نوع مغزی قفل درب ضد سرقت برای شما مهم می باشد . اما همه این ها باعث نمی شد که  نسبت به تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت اقدام نکنید. در این مقاله نحوه برطرف کردن صدای جیرجیر لولای درب را آموزش می دهیم. یکی از آموزش های سایت کلید سازی که بسیار کاربردی می باشد.

مراحل رفع صدای جیر جیر لولای درب

  • استفاده از روغن گریس : در ابتدای کار بهتر است کمی روغن گریس به لولای در بمالید و مدام در را باز و بسته کنید. اگر به روغن گریس دسترسی ندارید بهتر است از روغن چرخ استفاده کنید.
  • باز کردن لولای درب : شاید یکی از دلایل صدا دادن لولای درب وجود حجم روی میخ لولا باشد .به راحتی می توانید با استفاده از انبوردست و پیچ گوشتی لولای درب را باز کنید.
  • صاف کردن میخ لولا هم مد نظر داشته باشید.
  • تمیز کردن داخل لولای درب و سمباده زدن آن هم بسیار مهم است.

البته برای اینکه بهتر کار شما انجام شود و از دست صدای جیر جیر درب خلاص شوید. می توانید با در آوردن میخ لولا و ریختن شمع آب شده روی آن و حتی شستن آن توسط سیم ظرف شور به خوبی باعث پاک شدن و تمیز شدن میخ لولا شوید.

پس انجام این مراحل به راحتی صدای جیر جیر درب از بین می رود. اگر کارهای فنی را دوست ندارید. یا به دلیل مشغله شغلی نمی توانید این کار را انجام بدهید کافیست با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا کلید ساز سیار به درب منزل شما بیاید و نسبت به رگلاژ و تعمیر درب اقدام کند که تمیز کردن لولای درب ضد سرقت هم جز آن می باشد.

منبع : wikihow

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.