انواع گاوصندوق های دیجیتالی

انواع گاوصندوق های دیجیتالی

از گذشته های دور تاکنون گاوصندوق ها همواره وسیله ای ایمن برای نگهداری و حفاظت از پول و اشیاء گرانبهای انسان ها بوده اند. طراحی و شکل گاوصندوق ها در گذر زمان دچار تغییراتی زیادی شده است که همگی با هدف افزایش ایمنی این ابزار بوده است.

گاوصندوق های بسیار قدیمی از جنس چوب بودند و به مرور انواع فلزی آنها نیز ساخته شد که ایمنی بیشتری نسبت به گاوصندوق های چوبی داشتند. این گاوصندوق های فلزی بسیار سنگین بودند و حمل آنها بسیار دشوار بود. به همین دلیل امکان سرقت و جابجایی این گاوصندوق های فلزی بسیار کم بود.

در قرن بیستم و همزمان با پیشرفت های چشمگیر علمی، فناوری های تازه ای در ساخت گاوصندوق ها مورد استفاده قرار گرفت که محصول آن گاوصندوق های ضد سرقت و بسیار ایمنی هستند که امروزه در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

گاوصندوق های امروزیstrongbox) ، safe deposit و یا safe box) کاربردهای خانگی و اداری زیادی دارند که از مهمترین آنها میتوان به گاوصندوق های دیجیتالی خانگی و هتلی اشاره کرد.

گاوصندوق های دیجیتالی ایمنی بسیار بالا و قابلیت های زیادی دارند و انواع متعددی از این گاوصندوق ها در بازار موجود است که شما میتوانید با توجه به مکان مورد نظر و بودجه خود یکی از انواع این گاو صندوق های دیجیتالی را تهیه و نصب کنید.

انواع گاوصندوق های دیجیتالی

 گاو صندوق های دیجیتالی

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از گاوصندوق دیجیتالی در بازار موجود است اما شما برای خرید گاو صندوق دیجیتالی عجله نکنید. ابتدا بهتر است با انواع گاوصندوق های دیجیتالی آشنا شده و ویژگی های هریک، تفاوت و قیمت های آن ها را بشناسید تا بتوانید با توجه به بودجه و نیازتان بهترین گاو صندوق دیجیتالی را انتخاب و نصب نمایید. برای آشنایی بیشتر با انواع گاوصندوق های دیجیتالی و کاربرد هر یک با ما همراه باشید.

  • گاوصندوق دیجیتالی خانگی و اداری

گاوصندوق های دیجیتالی خانگی یکی از بهترین گاوصندوق های دیجیتالی هستند که این روزها محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده اند. انواع مختلفی از این گاو صندوق ها در بازار موجود است که همگی آنها تک رمز می باشند.

گاوصندوق های خانگی وزنی بین ۱۲ تا ۱۸ کیلوگرم دارند و تقریبا جزء گاوصندوق های سبک به شما می آیند. همین مساله موجب می شود که خطر جابجایی و سرقت این گاوصندق ها بیشتر باشد اما برای پیشگیری از سرقت این گاوصندوق ها راهکاری آسان طراحی شده است.

بهترین راه برای پیشگیری از سرقت گاوصندوق های دیجیتال خانگی، نصب و اتصال آنها به دیوار یا کمد است. برای این کار از پیچ های خاصی استفاده می شود که از بیرون گاو صندوق نیز قابل رویت نبوده و تنها زمانی میتوانید آنها را ببینید که درب گاو صندوق را باز کرده باشید. این اتصالات بسیار قوی و محکم بوده و جداسازی گاو صندوق از دیوار یا کمد را غیر ممکن کرده اند.

گاو صندوق دیجیتالی داخل کمد بهترین انتخاب برای کاربردهای خانگی و اداری است. این گاوصندوق ها فضای کمی اشغال کرده و ایمنی بسیار بالایی دارند.

 انواع گاوصندوق های دیجیتالی

  • گاوصندوق اثر انگشتی

گاوصندوق های اثرانگشتی یکی از جدیدترین و محبوب ترین مدل های گاوصندوق های ضدسرقت بوده ک در ساخت آن ها از آخرین فناوریهای ایمنی استفاده شده است. این گاوصندوق ها تنها با لمس دست شما باز می شوند و به همین دلیل ایمنی بسیار بالایی دارند.

یکی از مهمترین محاسن این گاوصندوق ها عدم نیاز به حمل کلید و خطر گم شدن و سرقت آنهاست. این مزیت گاو صندوق اثر انگشتی آن را از سایر گاوصندوق ها متمایز کرده و به بهترین سیف باکس امنیتی برای حفظ امنیت اموال و ارزشمند اداری و خانگی مبدل کرده است.

گاوصندوق های دیجیتالی اثر انگشتی تنها با اثر انگشت خودتان باز می شوند اما شما میتوانید در صورت تمایل اثر انگشت افراد دلخواه مانند اعضای خانواده را به عنوان اثرانگشت های مجاز در سیستم ثبت کنید تا در غیاب شما نیز بتوانند تنها با قرار دادن انگشت خود بر روی سنسور، گاو صندوق را باز کنند.

انواع گاوصندوق های دیجیتالی

  • گاوصندوق دیجیتالی هتلی

گاوصندوق های هتلی یکی دیگر از انواع پرکاربرد گاوصندوق های دیجیتالی می باشند که در اغلب هتل ها از آنها استفاده می شود.

امروزه تمام هتل های استاندارد در هر اتاقی یک گاو صندوق هتلی یا سیف باکس نصب میکنند تا مسافران و مهمانان هتل بدون هیچگونه نگرانی اموال ارزشمند خود را در این گاوصندوق ها قرار داده و با خیال راحت از هتل خارج شده و به گشت و گذار بپردازند.

این گاوصندوق ها کوچک و کم حجم بوده و به راحتی در کمد اتاق های هتل قابل نصب هستند. انواع مختلفی از گاوصندوق های هتلی در بازار موجود است که از مهمترین آنها میتوان به گاوصندوق نسوز اثر انگشتی، گاوصندوق رمزدار و گاو صندوق کارتی اشاره کرد.

این گاوصندوق ها بهترین انتخاب برای حفظ امنیت اموال ارزشمند مهمانان بوده و هتلداران میتوانند با نصب این گاوصندوق ها رضایت هر چه بیشتر مسافران را جلب کنند و سطح کیفی هتل خود را بالاتر ببرند.

 

1 دیدگاه در “انواع گاوصندوق های دیجیتالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.