انواع رویه های درب ضد سرقت

انواع رویه های درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت بهترین و ایمن ترین درب های موجود برای ساختمان های مسکونی و اداری هستند. این دربها از چند لایه تشکیل شده اند که استحکام و کیفیت هر کدام از این لایه ها تعیین کننده میزان ایمنی و مقاومت آنهاست.

جنس رویه درب ضد سرقت یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده آن است که در هنگام خرید باید یه آن توجه ویژه داشته باشید. رویه درب ضد سرقت اصلی ترین مساله در زیبایی این درب هاست. انواع مختلفی از رویه های درب ضد سرقت در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع رویه های درب ضد سرقت و ویژگی های آنها برای شما گرد آورده ایم.

انواع رویه درب ضد سرقت

  1. رویه های برجسته لوکس

جنس این رویه ها از ام دی اف هایی با ضخامت ۸ یا ۱۰ میلیمتر است. این رویه ها از چوب راش یا گردو ساخته می شوند که پروفیل های روکش شده ای بر روی آنها چسبانده شده است. رویه های برجسته لوکس ایرانی در ابعاد ۸ میل و درب های آلتین معمولا در ابعاد ۱۰ میل به بازار عرضه می شوند. بعد از نصب این رویه های برجسته بر روی درب مرحله رنگ شدن آنها اجرا می شود. برای این کار معمولا از رنگ های پلی ارتان و یا پلی استر استفاده می شود.

  • رویه برجسته اکونومی

جنس این رویه ها از ام دی اف روکش شده با راش یا گردو است. طرح های زیبایی بر روی این رویه ها به وسیله دستگاه سی ان سی اجرا می شود و سپس رویه نهایی بر روی ام دی اف درب چسبانده می شود. در نهایت رویه را با رنگ های پلی ارتان یا پلی استر رنگ میکنند. رویه برجسته اکونومی معمولا با ضخامت ۸ میلی متر روانه بازار می شود.

انواع رویه درب ضد سرقت

  • رویه درب ضد سرقت CNC

برای این دربها معمولا روکش هایی چوبی از جنس ام دی اف با ضخامت ۸ یا ۱۰ میلیمتر نصب می شود. جنس این رویه ها از جنس چوب راش یا گردو می باشد. بر روی این رویه ها نیز طرح های متنوعی به وسیله دستگاه سی ان سی اجرا می شود که زیبایی درب را دوچندان میکند.

رویه پس از چسبانیدن با رنگ های پلی ارتان یا پلی استر رنگ آمیزی می شود.

  • رویه PVC

جنس این رویه ها از ام دف خام است که به وسیله دستگاه سی ان سی بر روی آن طرح های متنوعی حکاکی می شود. وقتی کار حکاکی تمام شد رویه را در دستگاه ممبران پی وی سی پرس می کنند. دستگاه ممبران انواع طرح های چوب را روی رویه ایجاد میکند.

  • رویه های ملامینه

جنس این رویه ها از ام دی اف هایی با ضخامت ۵ تا ۸ میلیمتر است. مشخصه باررز این رویه ها وجود یک ورق نازک ملامینه پرس شده بر روی آنهاست.

 

2 دیدگاه در “انواع رویه های درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.