انواع درب های ضد سرقت چه تفاوتهایی با هم دارند؟

انواع درب های ضد سرقت موجود در ایران اغلب ساخت سه کشور ترکیه، چین و ایران هستند که هر کدام ویژگی های مختص به خود و سطح ایمنی و کیفیت متفاوتی دارند. در ابتدا تنها درب های ضد سرقت چینی و ترکی در بازار ایران عرضه میشد اما به مرور شرکت های ایرانی توانستند با وارد کردن قطعات درب های ضد سرقت موفق به ساخت درب های ضد سرقت ایرانی بسیار باکیفیتی شوند که توان رقابت با نمونه های خارجی را دارد. در این مطلب قصد داریم تفاوت درب های ضد سرقت را از پنج منظر بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت درب های ضد سرقت

انواع درب های ضد سرقت تفاوت های زیادی با هم دارند اما تقریبا بحش درونی تمام این درب ها از لوله های فولادی ساخته شده است که نسبت به درب های معمولی استحکام بسیار بالایی به این درب ها داده است. درب های ضد سرقت متنوعی در بازار موجود است که از نظر سبک طراحی و تولید با درب های معمول متفاوتند. درب های سنتی فاقد استحکام کافی در برابر ضربه بوده و یا در قسمت لولا و قفل دچار ضعف امنیتی هستند اما این مشکل در درب های ضد سرقت کاملا برطرف شده به گونه ای که نمیتوان آنها را با بریدن لولا یا ضربات محکم باز کرد. مهمترین تفاوت های درب های ضد سرقت ترکی و چینی را از پنج منظر میتوان بررسی کرد:

اول: تفاوت در ظاهر درب های ضد سرقت

اولین تفاوت بارز درب های ضد سرقت که خیلی زود به چشم می آید تفاوت در ظاهر آنهاست. درب های ضد سرقت از نظر جنس رویه درب و نوع چهارچوب‌های آن‌ها متفاوتند. درب های ضد سرقت ترک اختلاف سطح قابل ملاحظه ای با سطح بیرونی چارچوب و لنگه درب ضد سرقت دارند در حالی که درب های ضد سرقت چینی تخت بوده و این اختلاف سطح در آنها کمتر است.

انواع درب های ضد سرقت

دوم: تفاوت در لولاهای درب‌های ضد سرقت

درب های ضد سرقت چینی و ترکی از نظر نوع لولا نیز با هم متفاوتند. لولای درب‌های ضد سرقت ترک از داخل قابل دیدن است اما لولای درب های ضد سرقت چینی مخفی است.

سوم: تفاوت در رویه لنگه درب‌های ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت ترکیه ای و چینی رویه های لنگه متفاوتی دارند. رویه درب‌های ضد سرقت ترک بسیار باکیفیت بوده و اغلب یا از به MDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش PVC ساخته شده است. اما درب های ضد سرقت چینی دارای رویه ای اغلب از جنس فلز با رنگ کوره ای طرح چوب، HDF رنگ شده و یا گاها از جنس روکش PVC است.

چهارم: تفاوت در کیفیت درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت ترک از نظر کیفیت نسبت به درب های ضد سرقت چینی و ایرانی سرآمد هستند و به همین دلیل به قیمت بالاتری نیز به فروش می رسند. البته درب های ضد سرقت چینی مانند دیگر محصولات این کشور در درجه های کیفی مختلفی تولید می شوند و برخی از آنها بسیار خوش ساخت بوده و حتی از درب های ضد سرقت ترک نیز باکیفیت ترند. بنابراین لزوما نمی توان گفت درب های ضد سرقت ترک بهتر از درب های ضد سرقت چینی هستند و برای انتخاب درب ضد سرقت به محل نصب درب توجه داشت. درب های ضد سرقت چینی با روکش HDFبسیار باکیفیت بوده و از درب های ضد سرقت ترک نیز گران ترند.

پنجم: تفاوت در قیمت درب های ضد سرقت

قیمت انواع درب های ضدسرقت یکی از مهمترین تفاوت های آنهاست. به طور کلی در بازار ایران درب های صد سرقت چینی ارزان ترین درب های ضد سرقت، درب های ضد سرقت ایرانی با قیمتی میان رده و درب های ضد سرقت ترک گران ترین درب های ضد سرقت هستند.

خرید درب ضد سرقت باکیفیت

برای خرید بهترین درب های ضدسرقت پیش از هر چیز باید نیاز خود را بشناسید و سپس با توجه به بودجه خود از میان انواع درب های ضد سرقت بهترین درب را انتخاب نمایید. به طور کلی در بازار  ایران سه نوع درب ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی به فروش می رسد که در این مطلب با تفاوت های هر یک از آنها آشنا شدید. درب های ضد سرقت ترک از میان انواع درب های ضد سرقت مشهورتر و باکیفیت تر بوده و طبعا گران تر نیز می باشند.

هر چند اغلب افراد درب های ضد سرقت چینی را به عنوان ارزان ترین درب های ضد سرقت می شناسند اما این مساله لزوما در مورد همه انواع مدل این درب ها صادق نمی باشد. درب های ضد سرقت ایرانی نیز از نظر ظاهر و کیفیت شباهت زیادی به درب های ضد سرقت ترک دارند اما با قیمت مناسب تری به خریداران عرضه می شوند. درب های ضد سرقت ایرانی را میتوان مطابق با سفارش و سلیقه مشتری ساخت و این مساله بزرگ ترین مزیت درب ضد سرقت ایرانی نسبت به دو نوع دیگر است.

 

4 دیدگاه در “انواع درب های ضد سرقت چه تفاوتهایی با هم دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.