آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

کاپوت هر ماشین با کشیدن اهرم باز کننده کاپوت باز می شود و شما می توانید با بالا کشیدن کاپوت داخل موتور ماشین را چک کنید. کاپوت ماشین توسط اهرم باز کننده و قفل کاپوت باز و بسته می شود که با اتصال کابل به اهرم باز کننده و همچنین ضامن چیپ بین کاپوت و پنجره جلو ماشین امکان باز و بستن کاپوت وجود دارد. به نوعی نحوه کار کردن کاپوت ماشین به این صورت است که با فشردن اهرم باز کننده کاپوت کابل به سمت جلو و ضامن چیپ بین کاپوت و پنجره جلو ماشین باز می شود که حال با بالا کشیدن کاپوت امکان باز کردن کاپوت وجود دارد. برخی از سارقین توسط پیچ گوشتی اقدام به باز کردن کاپوت ماشین و سرقت ECU ماشین می کنند که با نصب محافظ قفل کاپوت ماشین سرقت تقریبا به صفر درصد می رسد.

وجود فاصله بین کاپوت ماشین و بدنه ماشین ۲۰۶ باعث شده است که سارقان به راحتی اقدام به باز کردن کاپوت ماشین و سرقت ECU و دیگر لوازم با ارزش ماشین چون باتری ماشین کنند. با گرفتن شماره تماس کلید سازی ایرانیان ۰۹۱۰۹۵۳۵۱۹۲ می توانید به راحتی محافظ قفل کاپوت روی ماشین نصب کنید تا مانع از باز شدن کاپوت ماشین توسط سارقین شوید.

محافظ قفل کاپوت چیست؟

سارقین پیچ گوشتی را بین کاپوت و بدنه ماشین قرار می دهند تا کابل به جلو بیاید و ضامن چیپ باز شود. حال یک قطعه فلزی جلوی قفل کاپوت پیچ می شود که حتی سارقین نتوانند توسط پیچ گوشتی کاپوت ماشین را باز کنند به این قطعه فلزی محافظ قفل کاپوت می گویند.

آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

  1. جلو پنجره ماشین را باز کنید.
  2. با باز کردن دو پیچ فابریک قفل و بستن محافظ قفل کاپوت مجددا پیچ ها را ببندید.
  3. حال جلوی پنجره را در جای خود قرار دهید.
  4. جای قرار گرفتن قفل ایمنی کاپوت را روی آرم شیر جلو پنجره علامت زده و با یک شی داغ محل عبور قفل ایمنی ار آن را در آورید.
  5. جلو پنجره خودرو را بسته و کاپوت ماشین را ببندید.

اگر قفل ضد سرقت ۲۰۶ پس از بسته شدن قفل داخل لوله عمل ننمود قفل را باز و خار پلاستیکی قفل اصلی درب موتور را که سیم درب موتور به آن وصل می باشد را برعکس نصب نمائید .

آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

فواید نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

سیستم ایموبلایزر طوری است که تنها خودرو با سوئیچ مخصوص روشن می شود. ایموبلایزر بر مبنای ECU کار می کند و از این رو سارقین با باز کردن کاپوت ماشین ابتدا اقدام به تعویض ECU ماشین با ECU بی کد کرده تا بتوانند به راحتی با هر سوئیچی خودرو را روشن و به سرقت ببرند.

  1. جلوگیری از باز کردن کاپوت ماشین
  2. محافظ ECU
  3. محافظ دزدگیر خودرو
  4. محافظ باتری ماشین

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.