آشنایی با قفل ریموت کنترل شفتی

آشنایی با قفل ریموت کنترل شفتی

آشنایی با قفل ریموت کنترل شفتی

قفل ریموت کنترل شفتی یکی از انواع قفل های برقی پرکاربرد هستند. این قفلها را میتوان بدون نیاز به دستگیره و قفل مکانیکی بر روی درب نصب کرد در حالی که برای نصب قفل های مغزی دار این امکان وجود ندارد.

این قفل ها قابلیت اتصال به سیستم مانیتورینگ را داشته و میتوان با نصب آنها از وضعیت باز و بسته بودن درب اطلاع پیدا کرد. همین ویژگی موجب شده که این قفل ها قیمت بالاتری نسبت به قفل های دیگر داشته باشند.

همانطور که گفتیم قفل شفتی بدون نیاز به دستگیره بر روی درب نصب می شود اما این مساله مزایا و معایبی نیز دارد.

مزایای نصب قفل شفتی

قفل شفتی را میتوان بدون نیاز به وجود دستگیره بر روی درب انواع درب نصب کرد. قفل های ریموت کنترل شفتی برای نصب بر روی انواع درب مانند درب اتاق سرور، پارتیشن های ضد سرقت بانک ها اعم از استیل، چوبی یا mdf مناسب هستند. این قفلها را حتی میتوان برای درب هایی با ضخامت کم به صورت روکار نصب کرد.

معایب قفل برقی شفتی

از آنجایی که قفل برقی شفتی بر روی درب های بدون دستگیره نصب می شود در صورت قطع برق و یا بروز خرابی در قفل شفتی دیگر نمی توان درب را باز و بسته کرد و به هر حالتی که بوده (باز یا بسته) همانطور ثابت می شود.

آشنایی با قفل ریموت کنترل شفتی

انواع قفل برقی شفتی:

قفل شفتی Fail Safe

یکی از بهترین انواع قفل ریموت کنترل شفتی است که در صورت قطعی برق میتواند خلاص شود. در این صورت دیگر خطر قفل شدن درب و گیر کردن در داخل ساختمان نخواهد بود و افراد میتوانند به راحتی درب را باز و بسته کنند.

قفل شفتی Fail Secure

یکی دیگر از انواع پرکاربرد و ایمن قفل ریموت کنترلی شفتی است که به علت ایمنی منحصر به فردش برای نگهداری اشیاء با ارزش و ورودی صندوق امانات بانک بسیار ایده آل است. این قفل ها در صورت قطعی کاملا قفل شده و نمیتوان آنها را باز کرد. این قفل ها برای نصب در ساختمان های شلوغ و پر رفت و آمد مناسب نیستند.

نصب قفل ریموت کنترل شفتی

برای نصب این نوع قفل ها بهتر است یک دستگاه جک آرام بند نیز نصب شود. با تنظیم سیستم قفل و این جک آرام بند، درب پس از ورود و خروج افرادبه  صورت خودکار قفل می شود.

از دیگر امکانات این قفل ها امکان نصب گیرنده ریموت داخلی بر روی آنهاست. این قفل ها را میتوان همزمان به انواع سیستم های قفل دیجیتالی مانند کارت خوان ، رمز ، اثر انگشت ، تشخیص چهره و …  نیز مجهز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.