آشنایی با درب های ضد سرقت چوبی و ویژگی های آن

درب های ضد سرقت در انواع متعددی ساخته و روانه بازارها می شوند که در این میان درب های ضد سرقت چوبی را میتوان محبوبترین و پرکاربردترین این درب ها دانست. درب های ضد سرقت نقش بسیار مهمی در تامین امنیت خانه و محل کار ما دارند و هر چه این دربها استحکام بیشتری داشته باشند بدون شک ایمنی بیشتری نیز برای ما فراهم خواهند کرد.

امروزه علاوه بر زیبایی و استحکام درب قابلیت های دیگری نیز به درب های ضد سرقت اضافه شده که از مهمترین آنها میتوان به خاصیت ضد حرارتی و عایق صوتی بودن آنها اشاره کرد. درب های ضد سرقت چوبی باکیفیت، عایق حرارت بوده و در نتیجه مانع از اتلاف انرژی میشوند. این دربها عایق صوت نیز بوده و مانع از ورود آلودگی های صوتی به محیط داخلی ساختمان می شوند. برخی از درب های ضد سرقت چوبی مدرن ضد گلوله بوده و بیشتر برای نصب در اماکن امنیتی کاربرد دارند.

اهمیت نصب درب های ضد سرقت چوبی

درب ها در واقع ابزاری امنیتی بسیار مهمی برای جداسازی محیط داخل ساختمان از محیط بیرون هستند که از گذشته های دور تاکنون نقش کلیدی در فراهم نمودن امنیت زندگی انسان ها داشته اند. انسان ها در طی سال های متمادی همواره در پی ساخت درب هایی ایمن تر برای پیشگیری از ورود سارقین، جانوران وحشی و باد و طوفان به درون خانه ها بوده اند و به همین دل ساختار درب ها و قفل آنها به مرور زمان با پیچیدگی بیشتری ساخته میشد. امروزه تعریف ما از ایمنی تغییرات زیادی کرده و موازات با تغییر شیوه های سرقت پیچیده تر شده است.

ساختار درب ضد سرقت چوبی

در حال حاضر درب های ضد سرقت ایمن ترین و محکم ترین درب ها برای محافظت از خانه ها هستند. قفل این درب ها بیشترین تاثیر را در ایمنی این درب ها داشته و هر چه تعداد زبانه قفل بیشتر باشد ضریب ایمنی درب نیز بیشتر خواهد بود. درب های ضد سرقت معمولا در دو نوع چوبی و فلزی ساخته می شوند که در این میان درب های ضد سرقت چوبی محبوبیت و کاربرد بیشتری پیدا کرده اند.

روکش درب ضد سرقت چوبی

ایمنی درب های ضد سرقت مانند دیگر درب های ضد سرقت وابسته به کارکرد قفل آنهاست. تفاوت عمده این درب ها با دیگر درب های ضد سرقت روکش چوبی آنهاست که زیبای خاصی به ظاهر درب میدهد. برخی از این روکش ها از جنس چوب طبیعی بوده و طبیعتا بسیار گران هستند اما اغلب درب های ضد سرقت چوبی دارای روکش های چوبی مانندی بوده که غالبا از جنس چوب های mdfیا hdf یا pvc میباشند.

این چوب ها معمولا از درختان افرا، توسکا، ملج، چنار، گردو، توت، چوب روسی، راش و … ساخته شده اند که به جز چوب روسی بقیه آنها از چوب درختان جنگلهای کشور ایران بدست می آید. چوب هر چه مقاوم تر باشد رنگ آن تیره تر است پس در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه رنگ درب ضد سرقت تیره تر باشد مقاومت بیشتری در برابر ضربه داشته و توانایی بهتری در جلوگیری از انتقال حرارت و صوت دارد. چوب های تیره یا سخت چوب ها چگالی و وزن بالاتری نسبت به دیگر چوبها دارند.

درب های ضد سرقتی که از نرم چوب ها تهیه میوشند رنگ روشنی دارند. این چوب ها مقاومت چندان بالایی نداشته و در برابر آب و آتش نیز مقاومت کافی ندارند. نرم چوب ها چگالی کمتری داشته و در نتیجه سبکتر هستند.

درب های ضد سرقت چوبی

درب ضد سرقت چوبی مقاوم

برای خرید درب ضد سرقت چوبی مهمترین مساله مقاومت آن است و همانطور که گفته شد درب های ضد سرقت تیره رنگ مستحکم تر بوده و در نتیجه انتخاب بهتری برای امنیت خانه شما هستند. درب های ضد سرقت چوبی مدرن بسیار مقاوم بوده و غالبا ضد آتش و ضدرطوبت هستند. بنابراین برای خرید یک درب ضد سرقت چوبی ایده آل ابتدا باید از ایمنی و مقاومت آن اطمینان حاصل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.