آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

گاوصندوق محلی امن برای قرار دادن پول، اسناد، مدارک می باشد که در منزل، بانکها، موسسات و شرکت قرار داده می شود. انواع گاوصندوق در مدل های مختلفی در بازار موجود است که اندازه آن متفاوت است اما نوع قفل گاوصندوق باعث افزایش امنیت گاوصندوق می شود. انواع قفل گاوصندوق شامل قفل زمان، قفل بیومتریک، قفل ترکیبی- مکانیکی با توجه به محیط کاربردی که در آن استفاده می شود در بازار موجود است. برای خرید گاوصندوق و نصب گاوصندوق می توانید با شماره تلفن کلیدسازی ایرانیان 09109535192  تماس بگیرید تا سریعا افراد را به محل اعزام کنند.

بکار بردن قفل های بیومتریک باعث افزایش امنیت گاوصندوق و سخت کردن کار سارقان در باز کردن گاوصندوق می شود. اما به طور کلی نوع قفل گاوصندوق با توجه به کاربرد و محیطی که مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است.

آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

قفل  کلیدی گاوصندوق

این نوع قفل کاملا ساده و معمولی است که کلید تنها قسمتی از آن است که از امنیت بلایی برخوردار است.

قفل  کلیدی گاوصندوق

قفل ترکیبی، مکانیکی گاوصندوق

این نوع قفل ها هم در نوع و روش متفاوت و پیچیده از نوع اول است و امنیت بالاتری دارد.

قفل ترکیبی، مکانیکی گاوصندوق

قفل ترکیبی، الکترونیکی گاوصندوق

چنین قفل هایی در بازار به صورت دستی و دیجیتالی موجود است.

قفل ترکیبی، الکترونیکی گاوصندوق

قفل بیومتریک گاوصندوق

قفل های بیومتریک باعث حذف کامل کلید گاوصندوق می شود و در دو مدل مکانیکی و دیجیتالی در بازار موجود است. در صورت فراموش کردن رمز گاوصندوق برای باز کردن گاوصندوق می توانید از اسکن چشم یا اثر انگشت صاحب گاوصندوق استفاده کنید.

در قفل بیومتریک گاوصندوق ، دو پروسه رمزگذاری وجود دارد ، هم رمز دستی (عددی) و هم رمز دیجیتالی توسط اسکن اثر انگشت و یا چشم و یا ترکیب هر دو سیستم قابل انجام است.

قفل بیومتریک گاوصندوق

قفل زمان گاوصندوق

در بانکها برای کاهش سرقت بانکها از قفل زمان گاوصندوق استفاده می شود. این نوع قفل به صورت زماسنج کار می کند یعنی تنها کسری از زمان برای باز ماندن گاوصندوق وجود خواهد داشت.

قفل زمان گاوصندوق

قفل ترکیبی با تاخیر زمان

آخرین مدل قفل ، قفل ترکیبی با تاخیر زمان است که از ترکیب قفل بیومتریک و قفل زمان ساخته شده است. این قفل ها یک تایمر تاخیری هم دارند که بسیار مفید هستند ، مخصوصا در مواقع دستبرد زدن به گونه ای عمل می کند که زمان باز کردن قفل ها را عقب می اندازد و همین باعث بالا رفتن امنیت این قفل ها گردیده است.

قفل ترکیبی با تاخیر زمان

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسپانسر: پیام جی پی اس فروشنده ردیاب خودرو