آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت مهمترین بخش آن است که امنیت درب را برای ما تضمین میکند. هر چه ساختار قفل درب ضدسرقت پیچیده تر باشد احتمال باز کردن آن توسط سارقین کمتر میشود. نوع قفل به کار رفته در درب ضد سرقت بر ایمنی و قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. انواع متنوعی از قفل ها برای درب ضد سرقت مناسب هستند که اغلب در دو دسته قفل های کلیددار و قفل های هوشمند تقسیم بندی میشوند. هر کدام از این قفل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه آنها را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

مهمترین ویژگی یک درب ضد سرقت افزایش ضریب ایمنی ساختمان و ممانعت از ورود غیر مجاز به داخل خانه است. نصب صحیح درب ضد سرقت، استحکام ساختار و استفاده از ابزارهای امنیتی اضافی بر روی درب عوامل مهمی در امنیت یک درب ضد سرقت هستند اما دبون شک ساختار قفل درب ضد سرقت و پیچیدگی آن مهمترین عامل در تامین این امنیت است. امروزه انواع متنوعی از قفل ها بر اساس آخرین فناوری های امنیتی ساخته شده و شما میتوانید با توجه به نیاز و میزان بودجه تان یکی از این قفل ها را برای درب ضد سرقت خود انتخاب نمایید. خوشبختانه هر زمان که تمایل داشته باشید میتوانید قفل درب ضد سرقت خود را با قفل ایمن تر و جدیدتر تعویض نمایید.

اهمیت استفاده از قفل ضد سرقت

امروزه با پیچیده تر شدن روش های سرقت برای حفظ امنیت محل کار و زندگی مان باید از ابزارهای امنیتی پیشرفته تری استفاده کنیم. متاسفانه هر چه روش های امنیتی پیچیده تر میشوند سارقین نیز روش های تازه تری برای شکستن سدهای امنیتی پیدا میکنند. این مساله بیش از هر چیز بیانگر اهمیت تولید ابزارهای امنیتی مدرن و پیشرفته با استفاده از جدیدترین فناوری های این حوزه است. امروزه انواع مختلفی از قفل های ضد سرقت ساخته و روانه بازارها شده که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در ادامه با مهمترین این قفلها و ویژگی های هر یک آشنا میشوید.

انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

قفل های ضد سرقت در دو دسته قفل های ضد سرقت کلیدی و قفل های ضد سرقت هوشمند تقسیم بندی میشوند.

انواع قفل های ضد سرقت کلیدی

این قفل ها در دو دسته قفل های کلید اصلی و فرعی یا کارگری تقسیم بندی می شوند که ساختار هر دوی آنها به صورت کامپیوتری است. کلیدهای فرعی یا کارگری کلیدهای اولیه قفل درب ضد سرقت هستند که در هنگام ساخت و ساز خانه در اختیار کارگران و نصابین درب قرار میگیرد. وقتی کار تکمیل ساختمان تمام شد و ساکنین به خانه اسباب کشی کردند باید از کلید اصلی برای باز و بسته کردن درب استفاده نمایند. این کار از نظر امنیتی بسیار مهم است تا خطر تکثیر کلیدهای کارگری و ورود غیر مجاز به خانه از بین برود.

مزایای قفل های ضد سرقت کلیددار

کلید اصلی این نوع قفل ها به صورت کامپیوتری عمل میکند و امکان کپی کردن از روی آنها وجود ندارد. کپی کردن این کلیدها کار بسیار دشوار و زمان بری است و از آنجایی که در سرقت زمان مساله بسیار مهمی است سارقین فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد زیرا نمیتواند زمان زیادی برای باز کردن قفل، پشت درب منتظر بمانند.

قفل های ضد سرقت هوشمند

قفل های ضد سرقت هوشمند مدرن ترین و ایمن ترین قفل های ضد سرقت هستند که در ساخت آنها از آخرین فناوری های امنیتی روز استفاده شده است. این قفل ها فاقد کلید بوده و همین مساله امنیت آنها را نسبت به قفل ها کلیددار چند برابر میکند. با نصب این قفل ها شما دیگر نیازی به حمل کلید نخواهید داشت و دیگر نگران عواقب گم کردن کلید نخواهید بود. قفل های ضد سرقت هوشمند مجهز به منبع تغذیه ای جداگانه در داخل درب هستند و بدون نیاز به برق ساختمان کار میکنند. بنابراین حتی اگ سارقین بتوانند برق را قطع کنند باز هم نمیتواند درب را باز نمایند. قفل های ضد سرقت هوشمند در انواع مختلفی مانند قفل ضد سرقت هوشمند، کارتی، رمزی، اثر انگشتی و .. ساخته میشوند که در ادامه آنها را به شما معرفی میکنیم.

قفل های ضد سرقت اثر انگشتی

این نوع قفل های هشوشمند همانطور که از نامشان پیداست تنها به وسیله اثر انگشت ثبت شده در سیستم باز میشوند. این کار احتمال ورود غیرمجاز را به حداقل رسانیده و از طرفی باز و بسته کردن قفل  را برای شما بسیار آسان و سریع میکند. قفل های اثر انگشتی در انواع مختلفی تولید میشوند و دارای حافظه ای بوده که میتواند تا 200 اثر انگشت را در خود ذخیره سازی کند و از این جهت برای نصب در ادارات، هتل ها و شرکت های دولتی و خصوصی نیز بسیار مناسب هستند.

انواع قفل درب ضد سرقت

دیگر مزایا

هر زمان که لازم باشد میتوانید یک یا چند تا اثر انگشت که میخواهید را از سیستم قفل حذف کنید و به همین دلیل این قفل ها برای ادارات و شرکت های مختلف نیز بسیار مناسب هستند. این قفل ها مجهز به زنگ هشدار هستند و در صورت لمس اثر انگشت غیرمجاز به صدا در می آیند. نصب این قفل ها بسیار آسان بوده و کار با آنها نیز راحت آسان است. قفل اثر انگشتی را میتوان بر روی انواع درب معمولی و ضد سرقت نصب کرد. یکی از مزایای بسیار مهم قفل اثر انگشتی امکان ثبت ورود و خروج افراد به داخل ساختمان است و حتی میتوان زمان دقیق ورود و خروج کارکنان را با آن بررسی کرد. همین ویژگی موجب شده که این قفل ها بهترین انتخاب برای نصب در ادارات و شرکت های بزرگ باشند.

نصب قفل های کارتی بر روی درب ضد سرقت

قفل های کارتی یکی دیگر از محبوب ترین و ایمن ترین قفل های هوشمند هستند که برای باز کردن آنها باید از کارت مخصوص استفاده نمایید. این قفل ها خود انواع متعددی دارند و میتوان آنها را بر روی درب های معمولی و ضد سرقت نصب کرد. برای استفاده از این کارت ها ابتدا باید آنها را فعالسازی نمود. اگر کارت را گم کردید و یا سیستم خوانش کارت دچار مشکل شد میتوانید از کلیدهای یدکی مخصوص درب که برای چنین مواقعی ساخته شده استفاده کنید.

انواع قفل درب ضد سرقت

مزایا قفل کارتی

قفل کارتی مزایای زیادی دارد. این قفل ها مانند قفل اثر انگشتی دارای منبع تغذیه جداگانه بوده و در صورت قطع برق نیز همچنان قفل میماند. این قفل ها کارتی مجهز به زنگ هشدار بوده و میتوانند زمان ورود و خروج افراد را ثبت نمایند. برای قفل های کارتی میتوان محدود زمانی معین ورود و خروج تعریف کرد و به همین دلیل این قفل ها انتخاب بسیار مناسبی برای ادارات وشرکت های مختلف هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسپانسر: پیام جی پی اس فروشنده ردیاب خودرو