آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری و نحوه تعمیر آن

آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری و نحوه تعمیر آن

آبی شدن و پریدن صفحه مانیتور آیفون تصویری از مشکلات رایج آیفون تصویری است که می تواند دلایل زیادی داشته باشد. اولین اقدام هنگام دیدن آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری سریعا آنرا از برق بکشید و با کارشناسان ماهر کلید سازی شبانه روزی تماس بگیرید. توجه داشته باشید که رفع مشکل آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تنها توسط یک کارشناس خبره امکان پذیر است بنابراین برای رفع مشکل به برق کار زنگ نزنید که مشکل را نمی توانند حل کنند. امروزه کمتر خانه ای وجود دارد که آیفون تصویری نداشته باشد مسلما آیفون تصویری هم مانند دیگر کالا ها دچار خرابی می شود که بهتر است زودتر نسبت به رفع آنها اقدام کنید تا مانع از آسیب رسیدن به دیگر قطعات آیفون تصویری نشود.

دلایل آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری

نداشتن تصویر یا آبی شدن صفحه آیفون تصویری می تواند به دلایل مختلفی انجام شود که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

  1. خراب شدن LCD مانیتور
  2. خراب شدن برد LCD مانیتور
  3. خراب شدن سیم کشی آیفون تصویری
  4. خراب شدن دوربین پنل آیفون تصویری

خراب شدن مانیتور آیفون تصویری

در صورت دریافت تصویر از پنل و نشان ندادن تصویر روی مانیتور مسلما ال سی دی مانیتور خراب است که چاره ای جز تعویض این قطعه آیفون ندارید.

خراب شدن برد LCD مانیتور

برد ال سی دی مانیتور سیگنالهای دریافتی از پنل را دریافت و سپس آنها تبدیل به تصویر و سپس تصویر را به مانیتور ارسال می کند. در صورت آبی شدن مانیتور آیفون دومین عامل ممکن است از خراب شدن برد ال سی دی باشد.

خراب شدن سیم کشی آیفون تصویری

برخی اوقات عامل پریدن تصویر یا آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری سیم کشی آیفون است. اغلب این مشکل مربوط به سیم شماره ۴ است که وظیفه آن انتقال تصویر به بخش داخلی آیفون تصویری است. در صورت قطع یا آسیب دیدن سیم شماره چهار تصویری برای برد ال سی دی مانیتور فرستاده نمی شود. در صورت سالم بودن سیم شماره چهار باید به سراغ بررسی سیم کشی آیفون ببرید که همین هزینه و وقت زیادی را می برد.

خراب شدن یا سوختن دوربین پنل آیفون تصویری

یکی دیگر از احتمالات دلیل آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری سوختن دوربین پنل آیفون است. اگر چندین واحد هستید که از آیفون تصویری استفاده می کنید و در صورتی که همه واحد ها دچار مشکل آبی شدن و پریدن صفحه مانیتور آیفون تصویری شده اند مسلما دوربین آیفون خراب شده یا سوخته است.

در صورتی که خانه شما تک واحدی بوده تشخیص این مساله را باید به کارشناس واگذار کنید. کارشناسان برای چک کردن دوربین آیفون تصویری یک مانیتور جداگانه را با خود آورده و مستقیما به پنل وصل میکنند تا عملکرد دروبین را تست کنند.

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسپانسر: پیام جی پی اس فروشنده ردیاب خودرو